nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Fragmanyorum » Beş Kardeş Fragman 2Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
Fragmanı İzle
Beş Kardeş Fragman 2

BEŞ KARDEŞ DİZİSİ

2.FRAGMAN TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Beş Kardeş'in ikinci fragmanı birinciden daha başarılı. Beş kardeşin depremde anne babalarını kaybettiğini öğrenince dizinin sadece komedi yapmayacağını anladık. Fakat bu kez başka ve daha ciddi sıkıntılar gözümüze çarptı. Dizinin dramatik yapısında handikaplar olduğunu görüyoruz. (Tabii bu fragmanın bize verdiği bilgilere göre)

-Kahramanımızın dört erkek kardeşe bu kadar hizmet etmesi bize gerçekçi gelmiyor. Yani kendisinin "Hizmette sınır yoktur" biçiminde bir mottosu var. Dizi sadece komedi olsa bu durum bizi çok rahatsız etmezdi. Fakat anladık ki dizinin bize daha gerçekçi bir hikaye anlatma kaygısı mevcut. Anlatılan hikaye ise böyle bir sahiciliğe sahip değil.

-Şöyle ki; Sait karakteri "kadın" olsa kardeşlerinin bu kadar üstüne düşmesi normal olabilir. Çünkü bir kadının (kardeşleri kaç  yaşında olursa olsun) "anaç"lığı anlaşılabilir. Artı kahramanımız balıkçı Sait  hem Melisa Sözen'in standartlarında bir kızı tavlıyor, hem de kazık kadar kardeşlerinin ütüsünü yapıyor. (Adamlar otuzu geçmiş.) Tam bir senarist ütopyası. Bu Sait'i biz sevemedik. Çünkü karakter tasarımı "error "veriyor. Sonra kaliteli diziyi neden kaldırdılar? Kahrolsun denekler!

-Bu dizi, bir sinema filmi değil. Bu dizi sadece Onur Ünlü hayranları için de yapılmıyor. Artı fragmanlar da  bizce tam olarak Onur Ünlü'nün kalitesini yansıtmıyor. Sadece biz totallerin değil AB izleyicinin (özellikle kadınların) de ağırlıklı görüşü bu. Sanki projede oturmamış bir şeyler var. Hadi hayırlısı.  

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney