nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Fragmanyorum » Avlu Tanıtım 4Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 5
Fragmanı İzle
Avlu Tanıtım 4

AVLU DİZİSİ 4.FRAGMAN

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı ve Ruçhan Çalışkur'ın yer aldığı, yönetmenliğini İftarlık Gazoz, Dondurmam Kaymak gibi başarılı projelere imza atan Yüksel Aksu'nun yaptığı Avlu dizisi fragmanlarıyla adeta parmak ısırtıyor. 

-İddialı dizinin konusu kısaca şöyle özetlenmiş;

"Avlu” özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalan kadınların 3.sayfa haberlere yansımayan, mutsuzluğun acı ile yarıştığı Karakuyu'da kendi düzen ve kendi hukuklarına karşı verdikleri yaşam mücadelesini konu alıyor."

-Dizinin başrollerinde iki harika oyuncu var. Demet Evgar ve Nursel Köse. Dizinin kastı zaten heyecan yaratıyor. Ancak iddialı projenin  beklentilerimizi ne kadar karşılayacağını izlediğimizde göreceğiz. Bununla beraber birinci fragmandan itibaren her defasında boğazımız daha fazla düğümleniyor. Her yeni fragman bir öncekinden daha vurucu. Proje çarpıcı fragman nasıl olur'un dersini veriyor adeta. Son fragmanla ise artık kalite zirve yapmış durumda. Üzerine fazla söz söylemeye gerek yok. Ve ilk fragmandan itibaren kalbimize ok gibi saplanan mükemmel bir slogan. "Bir avluya kaç ömür sığar?" Sahi kaç ömür sığar?

 -Diziyle ilgili bir uyarımız var. O da şu: Ülkemizdeki bir cezaevi ortamının Amerikan filmlerinden esinlenme bir gerçeklikle senaryoya aktarılmamasını umuyoruz. Bu potansiyelli yapım kendi ayağına çelme takmasın. Bizce buna ciddi oranda dikkat etmek lazım. Emeği geçenleri kutluyoruz, Avlu dizisini sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney