nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Fragmanyorum » Bedel Dizisi - 2.TanıtımSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 2
Fragmanı İzle
Bedel Dizisi - 2.Tanıtım

BEDEL DİZİSİ 2.FRAGMAN

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Bedel dizisi ikinci fragmanıyla bizde olumsuz duygular uyandırmaya devam etti. İlk fragmanlarda herşeyi görüntülerle anlatmak mantık olarak doğru. Fakat çok yanlış bir senaryo ve slogan var bu fragmanda.

-İki itici adam bir kumar masasında. Yüzüğü yazı tura atar gibi masaya atan bir kadın. Senaristler bu sahneyle ne hissetmemizi bekliyorlar anlamak zor. Birinci fragmandaki karamsar hava ikinci fragmanda aynen sürmekte. Bizce bu dizinin fragmanını hazırlayan arkadaşların ciddi bir empati problemi var.  İç karartıcı, başroldeki kadın sanatçının ruh haliyle birlikte kendimizi pavyona düşmüş gibi hissettiren kabus gibi bir iş.

-En sonda "Bedel aşkla ödenir" diye bir slogan duyuyoruz. Sadece bu slogan bile izleyici kaybettirir bizce. Hep söylediğimiz bir şey var. Türü dram da olsa içinde umut olmayan hiç bir senaryonun televizyonda şansı yok. "Aşk" hayata inancımızı ve bağlılığımızı güçlendiren bir olgu."Bedel" insanda olumlu duygular uyandıran bir kavram değil. Bir de neden onu aşkla ödüyoruz? Bize neden bu eziyet?

-Bu dizinin fragmanları içimizdeki yaşama sevincini daha da aşağı çekti. Baştan sona yanlışlarla dolu bir reklam anlayışı... Bu fragmanlar pek hayra alamet değil.

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney