nefessenaryo.com
E-posta: mesaj@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Fragmanyorum » Hayalet Dayı - Fragman Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
Fragmanı İzle
Hayalet Dayı - Fragman

“HAYALET DAYI” FİLM FRAGMANI 

“ÖRNEKLEM” GÖRÜŞÜ

-"Ben bi hayaletim. Sıradan düz bir hayalet!"

Bizi çok güldürdü bu replik. Böyle tek bir cümle bile, bir filmin senaryosunun "mizahi"  olup olmadığını gösteriyor bize. Türkiye’de komedi filmi çeken yapımcıların bazıları izleyiciyi çok hafife alıyor. Sonuçlar malum.

 -Mizah “incelik” demek ama bizde yanlış yorumlanıyor. "Hayalet Dayı" fragmanda gördüğümüz kadarıyla ince ve naif bir üslup benimsemiş.Settar Tanrıöğen film için çok isabetli bir seçim olmuş. Onu pijamalarla havada asılı görmek filmin güldürme katsayısıyla ilgili çok olumlu bir ipucu. Settar Tanrıöğen senaryo meselesinden çok iyi anlayan usta bir oyuncu. Aynı zamanda zor biri olarak bilinir :) Senaryo kendisini tatmin etmese bu filmi kabul etmezdi diye düşünüyoruz. Bir de "nedense" insani ilişkilerle de ilgili güzel duygular uyandıracak bir hikaye izleyeceğimizi düşündürüyor fragman.  Filmin konusu ise şöyle:

“Ozan ve Caner, uzun arayışlar sonucunda hayallerindeki gibi bir evi oldukça uygun bir fiyata bulurlar ve yerleşirler. Zamanla evde yalnız olmadıklarını fark ederler ve gülünç olaylar birbirini izler. Yalnızca ikisinin görebildiği yaşlı bir ruh, evin içinde dolanıp durmaktadır! Arafta kaldığı için yardıma ihtiyacı olan bu hayalete yardım etmek Ozan'a ve Caner'e düşer. Kendi evlerinde de huzuru bulmak için giriştikleri bu iş onlara hem hüzünlü hem de komik bir macera yaşatacaktır.”

-Yapımcılığını Ali Yorgancıoğlu ve Ömer Abra’nın üstlendiği, senaryosunu iyi gişe yapan komedi filmlerinden hatırladığımız Serkan Altuniğne, Ozan Özcan ve Ali Yorgancıoğlu’nun üstlendiği Hayalet Dayı bizde beklenti yaratmayı başardı. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney