nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Fragmanyorum » Kara Ekmek 2. FragmanSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
Fragmanı İzle
Kara Ekmek 2. Fragman

"KARA EKMEK" DİZİSİ

2.FRAGMAN TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

Kara Ekmek 2.fragmanıyla da zeki birileri tarafından hazırlanan profesyonel bir tanıtım stratejisi izlediğini kanıtladı.Fragman böyle olur.

Duygu uyandıran, (“böyle bir dizi başlıyor işte, haberiniz olsun” dostlar alışverişte görsün diye yapılmamış) son derece samimi bir iş var ortada.

Öncelikle iki fragman birbirini tekrar etmemiş. Birinci fragman bizi tedirgin ederek dikkatimizi çekerken, ikinci fragmanda yaşadığımız hayattan! özlem duyduğumuz hayatın içine dahil olan bir kahraman görüyoruz. Bu yüzden bu karakter (mesela) kötü biri de olsa bizim hayallerimizi gerçekleştirdiği için kendisiyle duygusal bir bağ kurmamızı sağlıyor. Bizim için bu durum onun senaryoda iyi biri olarak gösterilmesinden daha önemli. Çünkü biz senaryolarda iyi biri olarak gösterilen birçok karakterle özdeşim kuramıyoruz aslında. Bu fragmandaki kahraman aynı zamanda başka birinin hayatını çaldığı için sürekli risk altında olacak. Bu durum karakteri bizim için daha da çekici yapıyor.

- İki fragmanda da bir senaryonun öncelikli olarak başarması gerektiği gibi, her şey sadece görüntülerle anlatılmış. Fonda ise bizi hemen yakalayan çok iyi düzenlenmiş gerçek anlamda hipnotik bir müzik var.

Mesela; fragman ekrana geldiğinde kadın izleyici mutfakta bulaşık yıkıyor. İki fragmanda da kullanılan bu tema müziği dikkatimizi cezbederek bizi ekrana çekebiliyor.

Her şey ne kadar basit ama ne kadar mükemmel değil mi?

Tebrikler!

 

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney