nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Fragmanyorum » Mucize - Fragman Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
Fragmanı İzle
Mucize - Fragman

"MUCİZE FİLMİ FRAGMANI

ÖRNEKLEM GÖRÜŞÜ"

"Benim oğlum sakattır"

"Kalbi sakat olmasın"

- Bazen tek bir cümle sayfalarca yazıdan onlarca sahneden daha etkili. Bazen böyle tek bir cümle bir film karakterinin hayata bakışını anlatmaya yetiyor. Bir senarist kalbinde olmayanı kağıda geçiremez. Senaristlik zeka gerektirmekle birlikte, daha çok kalp ile ilgili bir meslektir. Bu yüzden bu filmin senaristi bu replikle kendisini bizim için ayrı bir yere koydu. Daha öncesinde kendisine saygı duysak da hiç bu kadar çarpılmamıştık. 

- Fragmana gelirsek;

İzleyicinin yüreğini hemen harekete geçiren bir duygu yoğunluğu var fragmanda. Filmin türü dram, izlediğimizde yine ağlayacağız fakat  bu dramı bu kadar güçlendiren filmin içindeki mizah aynı zamanda. Sadece dram hiç bir zaman sanıldığı kadar etkili değildir. Yani  aynı oranda olmasa da  hem güleceğiz hem de ağlayacağız bu filmde. Ve filmin bize vaat ettiği gibi umut dolu çıkacağız sinema salonundan. Türk insanının en çok ihtiyacı olan şey.

- Bu sinema filmi fragmanı olması gerektiği gibi bir değil birkaç fazdan oluşuyor. Böylece sıkılmamızı engelliyor. Tabii bunda resimlerin de payı büyük.

-Mahsun Kırmızıgül içinde yaşadığı toplumu çoğu senaristten daha iyi tanıyan ve bu yönünü de üst düzey mesleki bilgi ile nasıl daha efektif kullanacağını kavramış başarılı bir yapımcı. Bu fragmanı baz alırsak hedefi 12'den vurmaya çok yakın!

28.12.2014

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney