nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Fragmanyorum » Yüksek Sosyete - Tanıtım 1Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 2
Fragmanı İzle
Yüksek Sosyete - Tanıtım 1

"YÜKSEK SOSYETE" DİZİSİ 1.FRAGMAN

  TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Başrollerini Hazar Ergüçlü ve Engin Öztürk'ün paylaştığı "Yüksek Sosyete" dizisinin fragmanını nasıl bulduk?  

-Yüksek Sosyete dizisi  birinci fragmanıyla iyi sinyaller vermedi. Dizinin fragmanını soğuk bulduk. Birincisi "yüksek sosyete" iddialı bir kavram.  Gazetelerde magazin programlarında gördüğümüz  "yüksek sosyete" havasını yansıtan bir ambiyansla karşılaşmadık fragmanda.Güzel bir jip, manikür, yüzük, küpeyle Yeşilçam usulü bir zenginlik gösterisi var. Oysa en sıradan bir dizide bile zenginlik denilince çok daha fazlasına alıştırılmışız.  Bunun yanında basmakalıp laflar eden klasik yakışılı bir erkek izledik. Keza Hazar Ergüçlü'nün canlandırdığı karakterin replikleri için de aynı şeyi söyleyebiliriz.  Bu klişe replikler ekranda izleyiciyi daha dizi başlamadan diziden uzaklaştırıyor. Biz kadın karakterde de erkek karakterde de yüksek sosyete ışığı göremedik. Bunun yanında Engin Öztürk bir türlü başrol olarak benimseyemediğimiz bir isim. Riskli anlatım, riskli başrolle birleşince dizi bizim için tam bir soru işaretine dönüştü. 

-Biz adı "Yüksek Sosyete" olan bir dizide oldukça parıltılı görünen bir dünyanın perde arkasında yüksek sosyeteye dahil insanlar arasındaki çetin ve acımasız çıkar mücadelelerini izlemeyi beklerdik. Yoksa bir diziye neden "Yüksek Sosyete" adı konur? Hele bu diziye? Bunun cevabını dizi başlayınca bulacağız. 

-Fragman dizi korelasyonu açısından bizi en çok şaşırtan dizi Paramparça olmuştur. Dileriz "Yüksek Sosyete" dizisi de bizi senaryosuyla şaşırtır ve fragmanından çok daha "çarpıcı" bir dizi izleriz. Bizimki sadece ilk izlenim. 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney