nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » İSTANBUL SOKAKLARI 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 2
İSTANBUL SOKAKLARI 1.BÖLÜM

"ISTANBUL SOKAKLARI" DİZİSİ 1.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Başrollerini Gizem Karaca, Caner Cindoruk, Rıza Kocaoğlu, Naz Elmas, Derya Alabora, Mehmet Çevik, Yıldız Kültür, Mine Teber ve Sitare Akbaş’ın paylaştığı İstanbul Sokakları bu akşam başladı. Dizinin birinci bölümünü nasıl bulduk?

-Dizinin konusu şöyle; 

Nazlı doğuştan itibaren kalp büyümesi hastalığından muzdarip, 24 yaşında güzeller güzeli bir kızdır. Hastalığının tek çaresi kalp nakli yapılmasıdır. Lakin bu gerçeği bir tek babası bilmekte fakat kızına nakledilecek bir kalp bulamadığı için ona söyleyememektedir. Tam da bu sırada bir inşaat şirketinin sahibi olan Fırat'la tanışır. Birbirlerine aşık olurlar. Ancak onların aşkı en acı ve talihsiz olanıdır. Nazlı ve Fırat aşk dolu tek bir gecenin sonunda ayrılmak zorunda kalır. Çünkü Nazlı bir gün önce kalp nakli yapılmazsa öleceğini öğrenmiştir. İşte tam da bu anda Nazlı'nın babası Refik’in aklına bir fikir gelir; kızını yaşatmak için katil olmayı göze alacaktır. Hem kendini hem de daha önceden Nazlının durumuna üzülüp kalbini bağışlamış olan patronu Şükriye hanımı öldürmek için bilerek bir araba kazası yapar. Arabanın frenleriyle oynamıştır. Nazlı ikinci bir şans ele etmiş olmanın verdiği heyecanla hemen aşık olduğu adama yani Fırat'a koşar. Oysa ki aşkları daha da imkansız hale gelmiştir. Sonunda kazananı olmayan, acı dolu bir mücadele haline gelir kahramanlarımızın hayatı. Ve Nazlı'yla Fırat'ın ölümsüz aşkı geriye kalan tek gerçektir...

-Bazı diziler bizde kapsamlı analiz yapacak enerjiyi bırakmıyor doğrusu. İstanbul Sokakları da bunlardan biri. İzleyici dizi izlediğini bilir fakat yine de izlerken dizi izlediğini unutmak ister. İstanbul Sokakları dizisi ise bize bir saniye bile dizi izlediğimizi unutturamadı ne yazık ki.

-Güzel Köylü dizisiyle reyting rekorları kıran Gizem Karaca gibi televizyon izleyicisinin sevdiği bir başrol oyuncusu çok daha iddialı bir projeyle karşımıza çıkmalıydı. Dizinin diğer oyuncuları da hiç fena değil. Ancak rakipleriyle kıyasladığımızda dünyanın en iyi yönetmeni gelse İstanbul Sokakları dizisinin bu senaryo anlayışıyla başarılı olması mümkün değil. Kırgın Çiçekler ve Paramparça dizileri Ferrari’yse İstanbul Sokakları’nın Tofaş Şahin olduğunu söyleyebiliriz. Hiçbir dizinin başarılı olması tesadüf olmadığı gibi başarısızlığı da tesadüf değil.

-Dizide beğendiğimiz noktalara gelirsek; İstanbul Sokakları şarkısı İntizar tarafından oldukça güzel yorumlanmış. Tebrik ederiz. 

 

Bir gün sonra: Total'de 2.66 reyting 7.07 share ile 13.olmuş. AB'de 2.78 reyting 7.53 share ile 9.sırada yer almış. 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney