nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » ACİL SERVİS 1.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
ACİL SERVİS 1.BÖLÜM

"ACİL SERVİS" DİZİSİ 1.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Keşke dizilerimiz dosdoğru ikinci bölümden başlasa. “Acil Servis” kaliteli bir reji, ortalama bir senaryo izletti bize ilk akşamda. Dizinin bir sıcaklığı var mı var bizce. İddialı yapımın erkek oyuncuları beğenildi. Tamer Traşlıoğlu Ağır Roman Yeni Dünya’da beklenen patlamayı yapamadı ama bu dizide yapabilir. Üstelik oyunculuğunu da geliştirmiş. Serhat Teoman da doğal bir oyuncu. Senaryonun bu avantajları iyi kullanması lazım.

 -Tempolu fakat konudan konuya atlayan senaryo bize ilk bölümde yeterince sürükleyici gelmedi. Sadece kendini düşünen kötü müteahhidi acil serviste haklayan delibaş bir doktor, kötü hastane patronu ve karşısında tek boyutlu idealist başka bir doktorumuz, (mutsuz da olsa)  intihar emaresi göstermezken gece intihar ettiğini duyduğumuz "sönük" bir hemşire kız ilk bakışta aklımızda kalanlar. Bir patron karakteri "Parası olmayanı almayın acile" cümlesini bu dizideki gibi kestirmeden söyleyince bu popülizm gibi duruyor.  

-İntihar edecek insan (Zeynep gibi) artık öyle tartışmalara girmez diye düşünüyoruz. Karakterin kaygı verici bir soğukkanlılık ya da neşeliliğe bürünmesini bekleriz. Bağışlayıcı görünür. Zeynep Sinan’la son sahnesinde gülseydi, hiçbir şeyi önemsemiyormuş gibi davransaydı yani normalin dışında tepkiler verseydi onun intiharını daha samimi bulurduk. Karakter de üç boyut kazanıp daha karizmatik olurdu.  

-Vurucu diyalog, sarsıcı sahne var mı pek hatırımızda kalmadı. Hemşire kızımızın doktor Sinan’la yaptığı son konuşmada bile sıradan laflar yazılmış. “Seni kendimden bile çok sevdim vs. vs.” Diyalog meselesini de bu kadar hafife almamak lazım. Bir de bu ilk bölümlerde mutlaka öykünülecek, umut verecek! bir aşk göstermek lazım diye düşünüyoruz. Çünkü biz totaller “her şey tamam da ne zaman konu aşk'a bağlanacak?" modunda izliyoruz dizileri. Bahsettiğimiz aşk konusu da Sinan’la Zeynep’in ilişkisi değil.

-“Acil Servis” için ilk hafta ölçü değil. Ama şimdilik bu diziyi hangi sebepten takip edeceğimizin cevabını bulamadık. Önümüzdeki haftalar çuvala girmedi!  Bizi bu bölümde en çok mutlu eden an yeni doğan bebeğin dudağını titrete titrete ağladığı sahneydi. 

Bir gün sonra: Total'de 2.65 reyting 28.94 share ile 24.olmuş. AB'de 2.50 reyting 7.01 share ile 16.olmuş. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney