nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » ADI MUTLULUK 1.BOLUM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
ADI MUTLULUK 1.BOLUM

"ADI MUTLULUK" DİZİSİ 1.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Bu gece “Adı Mutluluk” dizisi “samimi” ve “eğlenceli” senaryosuyla iyi bir başlangıç yaptı. Dizinin birinci bölüm senaryosu teknik olarak oldukça başarılı.

 

-Hep söylüyoruz ama bir nokta çok az senaryoda dikkate alınıyor: Hiçbir izleyici, senarist karakterleri tanıtsın ben de bir saat onları tanıyayım, daha ileride zaten çok bölüm var diye bir diziye tahammül etmek istemez. Seyirci ilk dakikadan itibaren mutlu olmak, hüzünlenmek, heyecanlanmak ister. Beş dizimizden dördündeki handikap bu.

 

-İyi senaryolarda karakterleri olayların içinde tanırız. Bu gece “Adı Mutluluk” dizisi bunu başardı. İddialı dizi Kumsal’ın asi ruhlu ama bunu harekete geçiremeyen bir genç kız, Batu’nun ise tam bir çılgın olduğunu mükemmele yakın bir şekilde anlattı bize. Karakterlerin bu özelliklerini başka karakterlerin ağzından duymadık, kendimiz bizzat tanık olduk. Sanki bir dizinin birinci bölümünü değil de müstakil bir romantik komedi filmini izledik bu akşam. Dizinin yapımcısı Süreç Film’i ve senaristleri Aksel Bonfil ve Hakan Bonomo’yu tebrik ediyoruz.

 

-Başrol oyuncularının performanslarına gelirsek; Ezgi Eyüpoğlu doğrusu başrolde görmek için çok ayılıp bayıldığımız bir oyuncu değil. Başlangıçta da bizi endişelendirmişti açıkçası. (Kendisinin ATV’de yayınlanan Yasak isimli dizideki başrol tecrübesi de iyi sonuçlanmamıştı.) Ama bu gece öyle bir senaryo izledik ki güzel oyuncu dakikalar geçtikçe bize daha sempatik gelmeye başladı :) (Hala benimseyemenler de var elbette) Batu Değirmenci’nin ise kağıt üstünde iyi yazılmış karaktere de bağlı biçimde daha ilk bölümden gönlümüzü fethettiğini söyleyebiliriz. Kaan Yıldırım’ın doğal yakışıklılığı sıcak bir “karakter”le buluşunca ortaya parlak bir sonuç çıkmış.

 

-Adı Mutluluk dizisinin birinci bölümündeki kusurlara gelirsek mantık hataları ya da absürtlüklerden bahsetmeyeceğiz tabii ki. Çünkü her zaman söylediğimiz gibi ritmi yüksek bir senaryoda bunlar bizim gözümüze fazla batmıyor. Sadece ilk bölümde Kumsal’ı Istanbul getiren hanımefendinin abisini ve babasını biraz “tutuk” bulduk. Haftalar geçtikçe bu ikilinin oyunculuklarının da oturacağını düşünüyoruz. "Adı Mutluluk" bu gece mutlu etti bizi :)

 

Bir gün sonra: Total'de 5.75 reyting 16.65 share ile 2. olmuş. AB'de 5.58 reyting 16.88 share ile 2.sırada yer almış.

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney