nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » AH NERİMAN 2.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 2
AH NERİMAN 2.BÖLÜM

"AH NERİMAN" DİZİSİ

 2.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

 -Dramla absürt mizahı sentezlemeye çalışan bir senaryo izledik. Karşısında "Ulan İstanbul" gibi bir yapım varken bu dizinin komedi anlayışı çok aciz kalıyor ne yazık ki. Keşke senaryo grubu hiç öyle bir yola girmeseydi. Senaristler gerçek kadın hikayeleri üzerinden ilerleseydi böyle bir senaryo  Perran Kutman'la tadından yenmezdi.

-Dizide, kötü dizilerde olduğu gibi "fakirler ama samimiler" görüşü üzerinden seyirci toplama sevdası var. Fakat biz  izleyiciler bu yaklaşımdaki samimiyetsizliği çabucak  hissettiğimiz için bu tip senaryolara pek prim vermeyiz. Umarız bu son olur. Artı zengin kızın minübüse binmesi klişesi artık kaçıncı kez işleniyor?

-Bu gece açık konuşmak gerekirse  beş-altı yıl önce yayınlanıp yedi sekiz bölümde kaldırılmış bir dizinin tekrar bölümüne denk gelmiş gibi hissettik. Biz sadece izleyici de olsak, iyi diziyle kötü diziyi zaman içinde ayırır olduk. Bir havalara girdik. Rejisör hakkında, ışık hakkında bile yorum yapar olduk. Sizin yazdığınız sahneleri izlerken daha yaratıcı alternatifler bulabilir hale geldik. 

     Sizden titizce kaleme alınmış bölümler bekliyoruz. Hiç mi elinizde kumandayla rakip dizilere zap yapmıyorsunuz? Bakın hala fırsatınız var. Lütfen Perran Kutman'a yazık etmeyin.  O kadını  üzmeyin. Piyasaya küstürmeyin. Şevket Altuğ'un yanına yollamayın onu...

     Biz az söyledik, siz çok anlayın...

 

Bir gün sonra: Total'de 1.66 reyting 4.27 share ile 31.olmuş. AB'de 1.64 reyting 4.20 share 24.sırada yer almış.

Son edit: 4.bölümde ekran macerasını tamamladı.

      

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney