nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » AŞK YENİDEN 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
AŞK YENİDEN 1.BÖLÜM

"AŞK YENİDEN" DİZİSİ

1.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-“Aşk Yeniden” dizisi birinci bölümü itibarıyla bize iyi bir senaryo izletti. İddialı yapım romantik komedi türünün başarılı bir örneği olmuş.  Bu kalitede bir ilk bölüm senaryosundan ötürü senaryo ekibi “tebrik”i hak ediyor.  Reji ve kast senaryodan aşağı kalmış mı bizce kalmamış. Kast mükemmele yakın.

-Dizi konu ve üslup itibarıyla AB izleyiciye daha yakın bir iş. “Aşk Yeniden” Fox TV’nin alışık olduğumuz dizilerine pek benzemiyor. Belki biraz “Bir Kadın Bir Erkek” e benzetilebilir. Aslında ona da çok benzemiyor. Kiraz Mevsimi’yle de Aşk Yeniden’in aynı tarz yapımlar olmadığını düşünüyoruz. Dizi nevi şahsına münhasır bir iş olmuş. 

-“Aşk Yeniden” başarılı giriş sahneleriyle başladı. Uçaktaki din görevlileri bizi çok güldürdü.  Zeynep karakteriyle kısa zamanda özdeşim kurduk. Fakat Özge Özpirinççi ilk bölüm itibarıyla bize biraz tutuk geldi. Sevgilisi “Bebeği aldır” dediğinde realizmden uzak  karikatürize tepkiler verdi. Aslında bu sahne ehemmiyetli bir sahneydi. Herhalde Amelie tadında bir dizi yapılmak isteniyor diye düşündük.

-İçinde dram olmayacak mı diye soruyoruz. Tabi içinde dram olmayan bir dizinin rakiplerine karşı işi zorlaşıyor. Bir de bu bölümde Zeynep’in babasının Zeynep’e çarpan adama yaptıkları, damadın silahla kaçırılıp denize atılması gibi sahneler bize tam Amelie tadı veriyor. Bu türde bir dizi hiç kendini tekrarlamadan bizi sürekli eğlendirmek zorunda olacak. Bu kolay bir iş değil. Umarız "Aşk Yeniden" başarılı olur ve bu çizgideki işlerin önünü açar. Umut aşılayan, içimizi açan, kederimizi dağıtan bu tip yapımlara çok ihtiyacımız var.

-Buğra Gülsoy’u Özge Özpirinççi’ye göre daha başarılı bulduk. Hatta bu dizide önceki işlerine göre daha sevimli ve daha yakışıklı görünüyor bizce. Çiftin Fatih’in evine girdikleri ilk sahne hem çekim hem de yazım açısından epey eğlenceliydi. Bu arada zengin aile böyle olur. (Kara Ekmek’teki gibi değil) Fatih'in evini konuşmuyoruz bile. Tülin Oral’ı özlemişiz. Hem Fatih’in ailesi hem de dünür olarak düşünülen aile ve kızları kast olarak on numara olmuş. Tamer Levent de Şevket rolüyle ilk bölümden kendisine hayran toplamaya başladı.

-Senaryoda son yirmi dakikada Zeynep ve Fatih’in ilişkisi ters yüz oldu. Bu da senaryoda bir devinim yarattı. Fatih neredeyse Zeynep’e “Seni Seviyorum” diyecekti.  Son anda demedi. Ama Zeynep mesajı aldı. İkinci bölümü merakla bekliyoruz. En kötü dizimiz böyle olsun :)

 

Bir gün sonra: Total'de 5.90 reyting 13.37 share ile 2.olmuş. AB'de 7.89 reyting 19.75 share ile 1.sırada yer almış. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney