nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » AŞK YENİDEN 2.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
AŞK YENİDEN 2.BÖLÜM

“AŞK YENİDEN” DİZİSİ

2.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-“Aşk Yeniden” dizisi bu hafta biz totalleri daha çok kapsadı. Geçen haftadan daha tempolu bir bölüm izledik. Birinci bölümle ikinci bölüm senaryosunun kimya olarak farklı olduğunu söyleyebiliriz. Geçen haftaki bölümü sevip bu bölümü sevmeyen izleyiciler olabilir. Ama sevmeyenlerden daha geniş bir kesim de bu hafta sevdi iddialı diziyi.

-Dizide absürtlükler ve mantık hataları elbette var! Ama bunların çok gözümüze battığını söyleyemeyiz. Biz totaller böyle dizilerde bu tarz kusurlara hiç mi hiç takılmıyoruz açıkçası. Gerçeği bu. 

-Geçen hafta Özge Özpirinççi’yi biraz tutuk bulduğumuzu söylemiştik. Özpirinçi bebeği kaçırıldığında kuzenine ve babasına verdiği tepkiyle adeta oyunculuk dersi verdi. Aşk Yeniden’i şimdilik daha çok gülmek için izliyor olsak da o sahnede resmen tüylerimiz diken diken oldu. Özge Özpirinççi’yi tebrik ediyoruz!

-Bu bölümde Sıla’nın “Zor Sevdiğimden” şarkısıyla yapılan kliple de romantizm ihtiyacımızı giderdik :) Bu kliplerin sayısı arttırılabilir de. Biz bu senaryonun mühendisliğinin iyi yapıldığını düşünüyoruz. Senaryonun içinde ne ne kadar olmalı ölçülüp biçilmiş. İzlediğimiz iki bölüme göre!

-Fatih’in annesiyle eski nişanlısının birlikte spa keyfi basit ama etkili bir sahneydi. Fatih’in eski nişanlısını oynayan oyuncunun kast olarak çok iyi bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada antipatik bulanlar da var ama biz Fatih’in annesine çok gülüyoruz.O düşüp düşüp bayılırken biz de kendimizden geçiyoruz.

-Şevket Reis’in kısasa kısas yapması bize müthiş bir ters köşe oldu ve biz bu sahnede çok eğlendik. Bu arada böyle zekice hamleler karakterleri sivriltiyor. Bu zamana kadar çok fazla Karadenizli karakter izledik dizilerde. Bunların arasında daha iki bölümdür tanışmamıza rağmen ne zaman ne yapacağı hiç mi hiç belli olmayan Şevket Reis’i şimdiden özel bir yere koyabiliriz. Tabi Tamer Levent’in performansının da bunda etkisi büyük.

-“Aşk Yeniden “ yoluna güçlenerek devam ediyor. Bizce zirveye geçen haftadan daha yakın.

 

Bir gün sonra: Total'de 10.80 reyting, 24.64 share ile 1.olmuş. AB'de 12.32 reyting 27.74 share ile 1.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney