nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » AŞK YENİDEN 3.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
AŞK YENİDEN 3.BÖLÜM

"AŞK YENİDEN" DİZİSİ

3.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Senaryosunu Ersoy Güler, Ramazan Demirli, Gülbike Sonay Üte ve Eda Tezcan’ın yazdığı “Aşk Yeniden” şunu ispatladı. İyi bir dizi için “günü yanlış, rakibi çok güçlü vb.” gerekçelerin hiçbir önemi yok. Örneğin Paramparça’yla Aşk Yeniden aynı gün yayınlansaydı iki dizi zirveyi paylaşırlardı bizce. Salı günleri Özcan Deniz’in oynadığı Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinin kolay kolay geçilemeyeceği iddia ediliyordu. Başrol popülaritesi itibarıyla Kaderimin Yazıldığı Gün’le kıyaslanamayacak Aşk Yeniden  izlenme oranlarında Kaderimin Yazıldığı Gün’e fark attı. İyi bir senaryonuz varsa inanın her şey çorap söküğü gibi geliyor. Duygusal bakıyor olabiliriz ama senarist dramanın starıdır bizce. Bir itirafta bulunalım biz bu projeden haberdar olduğumuzda dizinin başrollerinden ümitli değildik. Ama dizinin beyin takımının (kast) tercihleri ortaya harika bir sonuç çıkardı ayrıca. 

-Aşk Yeniden’in üçüncü bölümüne gelirsek bu gece de fazlasıyla eğlendik.  Paramparça dizisinde Kartepe sahnelerinin bizi çok etkilediğini yazmıştık. Aşk Yeniden’ de benzer bir şey yaptı bu gece. Paramparça’daki tadımlıktı Aşk Yeniden’deki ziyafet oldu. İçinde olduğumuz kış günlerinde romantik sahneler için daha iyi bir dekor seçilemezdi herhalde. 18-25 yaş kategorisinden iki karakter arasında filizlenen aşkla da senaryo işi sağlama aldı.

-Dizide Yalın’ın “Her şey Sensin” şarkısı çalmaya başladığında acımasız denekler! hipnotize olmuştu adeta. Bize yaşama sevinci veren romantik sahneler senaryonun işini o kadar kolaylaştırıyor ki. Biz o kadar da zor insanlar değiliz aslında.

-Aşk Yeniden’de bir ayrıntı daha hoşumuza gitti. Bu bölümde Fatih’in annesi kızının bulunması için mafyadan yardım istedi. İzlediğimiz mafya karakteri görmeye alışık olduğumuz tarzın çok dışındaydı. Dizinin sevimliliğine gölge düşürmedi. Burada yönetmen ve senaristin ortak bir başarısı var. Bu arada dizide kullanılan mekanların dekorları da oldukça başarılı. Bir tek şu dini nikah meselesine çok hoş bakmadık ama o kadar kusur kadı kızında da olur diyelim.

-Dizide geçen hafta “komedi” ağırlıktaydı. Bu hafta ise “romantizm”in daha yoğun olduğu bir bölüm izledik. Bizim açımızdan çok doyurucu bir geceydi. Rüyamızda bu dizinin sahnelerini görebiliriz…Dizinin küçük yıldızı Selim bebeği de yeriz biz… 

Bir gün sonra: Total'de 9.56 reyting 21.13 share ile 1.olmuş. AB'de 11.47 reyting 25.25 share ile 1.sırada yer almış.

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney