nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » AŞK VE MAVİSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
AŞK VE MAVİ

"AŞK VE MAVİ" DİZİSİ 1.BÖLÜM

  TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Başrollerini Emrah, Burcu Kıratlı, Işıl Yücesoy, Kenan Bal ve Cüneyt Bal’ın paylaştığı Aşk ve Mavi bu gece başladı. Dizinin birinci bölümünü nasıl bulduk?

-“Aşk ve Mavi” dizisinin konusu şöyle;

Ali, otuzlu yaşlarında zengin bir ailenin oğludur. Ahmet adında bir adamı öldürdüğü için uzun yıllar hapis yatmıştır. Hapishanenin son yıllarında mektuplaştığı Mavi ile tahliye olduğu gün tanışır ve ikili hemen evlenmeye karar verir. Mavi'nin hapishanede onca insan içinde mektuplaşmak için kendisini seçmesi tesadüf değildir. Mavi, yıllar önce ölen Ahmet'in kardeşidir. Amacı bu olaydan sonra hayatlarının kâbusa dönmesine neden olan adamı bulup evlendikleri gece öldürmektir; ancak bilmediği bir gerçek vardır. Asıl katil, Ali'nin abisi Cemal'dir. Ali, Cemal'in karısı ve çocukları olduğu için suçu üstüne alarak yıllarca onun yerine hapis yatmıştır. Aslında Ali, nikah işlemleri sırasında Mavi'nin kimliğini görüp her şeyi anlamış; ancak aşkı için susmuştur. Düğün gecesi ise Mavi, Ali'yi bıçaklar. Ali ufak bir yarayla kurtulur ve birlikte yaşamak şartıyla Mavi'den şikâyetçi olmaz. Mavi her ne kadar karşı çıkmaya çalışsa da, ikili arasında imkansız bir aşk başlayacaktır..

-“Aşk ve Mavi” dizisi birinci bölümüyle çok iyi işaretler vermedi. İlk izlenimimiz; “Anne”, “İçerde”, “Vatanım Sensin” gibi dizilerin yanında bu senaryo oldukça klişe görünüyor. Yıllardır ekrandan uzak olan Emrah daha parlak ve daha şaşırtıcı bir projeyle karşımıza çıkabilir miydi acaba? Birinci bölüme göre konuşuyoruz elbette. Hiçbir dizinin akıbeti ilk bölümden belli olmaz. İlk elin günahı olmaz diyelim önümüzdeki haftayı bekleyelim. 

 

Bir gün sonra: Total'de 5.32 reyting 12.55 share ile 4.olmuş. AB'de 3.21 reyting 7.82 share ile 14.sırada yer almış. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney