nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » AYRILSAK DA BERABERİZ 2.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
AYRILSAK DA BERABERİZ 2.BÖLÜM

"AYRILSAK DA BERABERİZ" DİZİSİ

 2.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Ayrılsak da Beraberiz dizisinin senaryosunda hem mizah kalitesi hem de tempo bakımından bizce birinci bölüme göre bir gerileme var.  Konuyu detaylandırmaya çalışalım.

-120 dakikalık bir diziyi tek bir konu üzerinden sürdürmek zor. Fakat 30 dakikalık bir dizide bunu rahat rahat yapabilirsiniz. Bu yüzden sit-com’lar için 30 dakikanın ideal süre olduğu söylenir. Bu akşam izlediğimiz bölümde ise dağınık ve bir yere bağlanmayan bir senaryo izledik. Genelde  özellikle komedi dizileri için 120 dakikanın uzun olduğundan bahsedilir. Ancak 30 dakikalık bir dizi de bizi bu akşam izlediğimiz bölüme göre çok daha fazla güldürmeli. 

-Ayrılsak da Beraberiz’in ikinci bölümünde bazı sahneler bizce çok uzundu. Diyaloglar komik olmayınca sahne de uzayınca  ilgimiz kolayca dağılıyor.  Haluk Özenç’in canlandırdığı karakter bu bölümde kendini tekrar etti.  Karakterin sık sık tekrar ettiği “Tırnak içinde söylüyorum” kalıbı kaç dizide kullanıldı hatırlamıyoruz artık. Efsane dizi Ayrılsak da Beraberiz'de bizce karakterlerin daha ilginç ve daha sıcak özelliklere ihtiyacı var. Bu karakterin sahnelerini diziden çıkarsanız dizi ne kaybeder? Hiçbir şey. Berna’nın kankası Serpil karakteri sempatik değil ve bizi güldürmüyor. Suzan Kardeş ve Hatice Arslan’ın sahneleri de bu bölümde pek ilgimizi çekmedi. İlk bölümde karakterleri tanıdık diye bazı sahnelere açıkçası pek takılmadık. Ancak ikinci bölümde artık senaryonun böyle bir lüksü yok.

-Bizce Ayrılsak da Beraberiz bu akşam tamamen Teoman’ın Berna’yı hamile zannetmesi üzerine gelişen ve karmaşıklaşan olayları izletmeliydi ve bölüm sonunda bu hikaye başarılı  bir yere bağlanmalıydı. Arada gördüğümüz tüm karakterler de bu hikayeye hizmet eden bir rol üstlenmeliydi. Bu karakterler müstakil ve komik olmayan konularıyla hikayeyi dağıtmamalıydı. Tabi bunlar bizim düşüncelerimiz. 

-Ayrılsak da Beraberiz’in yeni versiyonunda biz en çok Teoman ve Berna arasında yaşanan çatışmaları sevmiştik. Bizce senaryo grubu dizinin yeni bölümlerinde ağırlıklı olarak “ilişkiler” üzerinde durmalı ve yan hikayelerle ilgimizi dağıtmamalı. Sadece bazı karakterler dizide görünsün diye hikayeye hizmet etmeyen sahneler yazılmamalı. Ayrılsak da Beraberiz’in ikinci bölümü açıkçası bizi fazla güldürmedi.

- İkinci bölümde Algı Eke’nin canlandırdığı Berna karakterine iyice ısındığını görüyoruz. Ancak bizce Mete Horozoğlu’nun performansında bölüm senaryosuna da bağlı olarak bir gerileme var. 

-İddialı diziden beklentimiz büyük. Dileriz dizide zamanla taşlar yerine oturur. Ama bu bölümü baz alırsak pek oturacakmış gibi gelmedi bize. 

 

Bir gün sonra: Total'de 2.39 reyting 6.30 share ile 24.olmuş. AB'de 2.38 reyting 7.09 share ile 15.olmuş. 

 

 

 

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney