nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » BABAM VE AİLESİSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
BABAM VE AİLESİ

BABAM VE AİLESİ DİZİSİ 1.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Başrollerini Ayça Bingöl, Bülent İnan, Ceyda Düvenci, Sercan Badur, Erdem Akakçe, Emel Göksu, Caner Şahin, Eva Dedova, Sera Kutlubey, Can Albayrak, Zeynep Doğa Doğuşlu, Hakan Altuntaş, Sezin Bozacı, Ecem Simge Yurdatapan, İlker Özer, Kubilay Karslıoğlu, Fulya Ünvan, Emre Başer’in paylaştığı yeni dizi “Babam ve Ailesi” bu akşam başladı. Dizinin birinci bölümünü nasıl bulduk? 

-Dizinin konusu şöyle:

Tanınmış işadamı Kemal İpekçi, İstanbul'da karısı Suzan, çok sevdiği çocukları Mert ve Çiçek ile imrenilecek bir hayat sürerken, Kemal İpekçi’nin oğlu Mert’in başından geçen bir olay ile Adana’da kimselerin bilmediği bir ailesi daha olduğu ortaya çıkar. Gençlik aşkı Nilgün ve ikizleri Kadir ile Hasret o güne kadar Adana’da gözlerden uzak yaşamışken, Kemal de yıllarca ikili bir hayat sürmek zorunda kalmıştır. Ancak gerçekler açığa çıktıktan sonra Kemal hem yarım kalan aşkına hem de çocuklarına sahip çıkmak için hiç beklemediği olaylarla savaşmak zorunda kalacaktır.

-Babam ve Ailesi dizisine geçmeden önce kısaca bizim açımızdan geçtiğimiz sezonun en’lerini sizinle paylaşmak istiyoruz. Bizce geçtiğimiz sezona damga vuran yapım NTC MEDYA imzalı “Kırgın Çiçekler” dizisiydi. Dizi mütevazı sayılabilecek oyuncu kadrosuna rağmen asıl yıldızın senaryo olduğunu bir kez daha ispatladı. TEKDEN FİLM imzalı “Diriliş Ertuğrul” ve senaryonun yorulmasına rağmen LİMON YAPIM imzalı “Poyraz Karayel” geride kalan sezonun en kaliteleri dizileriydi. Diriliş Ertuğrul'un aslında daha yüksek bir reyting potansiyeline sahip olduğunu dizinin ilk bölümlerini izlediğimizde yazmıştık. Dizi geçtiğimiz sezon reyting rekorları kırdı. İlk bölümlerini çok beğenmediğimiz AY YAPIM imzalı “Kara Sevda” mükemmele yakın bir bitiriş yaptı. Yeni sezonunu merakla bekliyoruz. Yaza damga vuran diziler ise bizce "No:309" ve “Seviyor Sevmiyor” oldu. Metin Ergen yönetiminde oldukça parlak bir sezon geçiren ATV yeni sezon için de beklenti yarattı.

-Bu sezonun oldukça çekişmeli geçeceği daha bu akşamdan belli oldu. Herhalde rekabetin bu kadar çetin olduğu bir akşam fazla görülmemiştir. Birkaç hafta sonra bu gece ekrana gelen dizilerin akıbeti belli olmaya başlar.

-Babam ve Ailesi ilk bölümüyle orta karar bir başlangıç yaptı. Dizinin müziklerine bayıldık. Fakat bizce dizi ilk akşam reytinginin çoğunu Ayça Bingöl’e borçlu. Zarif oyuncunun başrolde olmasıyla beklentimizi yükselten dizi için gümbür gümbür geldi demek zor. Daha ilk bölümden kaza ve kasvetli hastane sahneleri insanı yoruyor. Caner Şahin’in canlandırdığı Kadir karakterinin babasının hediye ettiği otomobili yakması oldukça abartılıydı. Caner Şahin’in oyunculuk performansı gayet tatmin edici olsa da karakterin klişelerden sıyrılabildiğini söylemek güç.

-Bülent İnal’ın canlandırdığı Kemal İpekçi karakteri ilk bölümde oldukça pasifti, ikinci bölümün fragmanına baktığımızda daha güçlü bir erkek figürü görüyoruz, bu iyiye işaret. Böbrek nakli için illa yakın akrabanın organını vermesi şart değil aslında. Fakat buna izleyicinin fazla takılmayacağını sanıyoruz. Asıl sorun bizce dizinin birinci bölüm konusu ve temposundaydı. Hasret’in yaşadığı dram ve sonrasında gelişenler bizce daha ilginçti. Bununla birlikte dizi biterken sonrasında olacaklarla ilgili bir beklenti oluşturdu.

-Ezcümle keşke daha sıkı bir birinci bölüm izleyebilseydik ve dizinin akıbetiyle ilgili daha emin konuşabilseydik. İddialı yapım bizce pazartesi gecesinin vazgeçilmezlerinden olmak için birinci bölüm kalitesinin üzerine çıkmalı... Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

 

Bir gün sonra: Total'de 2.10 reyting 6.05 share ile 13.olmuş. AB'de 3.08 reyting 9.16 share ile 5.sırada yer almış. 

 

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney