nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » BENIM ADIM GULTEPE 3.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
BENIM ADIM GULTEPE 3.BÖLÜM

"BENİM ADIM GÜLTEPE" DİZİSİ 

 3.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Biz total izleyicilere göre kalbürüstü aktör ve aktrislerin kısacık  rollerindeki inanılmaz oyunculuklarına yazık edilmiş bir senaryo vardı.

-İlerleyen haftalara karşılık sevilmemek için ters yönde akan, önemli sahneleri iyi sağamayan Kanal D'nin kalitesinin altında bir senaryo görüyoruz.

-Sadece hırsız kardeşlerin hikayesini bile işlese çok daha fazla  sevilecekken koskoca dizide fragman uzunluğunda görebildiğimiz  karakterlerin yaşadıklarına üzülmemizi bekleyen bir dizi izliyoruz.

-Senarist ağabeylerimiz ablalarımız "karmaşık hikaye, basit karakter"  mantığıyla hareket ediyor.

      Karakterlerin siyah ve beyaz biçiminde keskin bir şekilde ayrıldığı fakat kötülerin anlaşılamadığı, "karakter yaratıcılığı"ndan  yoksun, hiç  yaşamamış "kötüler" izliyoruz. 

-Dizi ölen hırsız çocuğa "Doktorla mafya babası aynı. İkisi de adam kesiyor" dedirtip sonra da o karakteri sevmemizi bekliyor!!!

-Yanlış mesajlar var. Örneğin koskoca okulda tek bir vicdanlı öğretmen var ve o da yeni mi geldi? İdealist öğretmenin  okul müdürüne çıkışları artık izleyici için eskisi kadar ilginç değil.  

-Ve daha bir sürü problem. Hangisini sayalım? Her "izleyici" farklı bir şeye takılmış. Herkesin değer yargıları farklı olduğu için değer yargılarıyla ilgili konulara girmeyeceğiz.

-Gülümser karakterini sevmiyoruz. Belki Gülümser fettan bir  karakter olsa hem daha yaratıcı hem daha gerçekçi olurdu. İzleyici onu yargılayamaz bilakis cesaretine hayran olurdu. Ayça Bingöl'ü de kendini tekrar ederken görmezdik. Gülümser karakteri Suna'nın karakteriyle de ayrışırdı. 

           Çok şey beklediğimiz yapım bu gece korkarız  havlu attı.

Bir gün sonra: Total'de 4.33 reyting 11.63 share ile 3.olmuş. AB'de 4.50 reyting 12.63 share ile 3.sırada yer almış.

 

 

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney