nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » BEYAZ YALAN 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 2
BEYAZ YALAN 1.BÖLÜM

"BEYAZ YALAN" DİZİSİ

1.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-"Beyaz Yalan" dizisinin birinci bölümü itibarıyla beklentilerimizin çok çok uzağında kaldığını söyleyebiliriz. Hatta dizinin birinci bölümünü son yıllarda izlediğimiz en kötü birinci bölümler arasına koysak haksızlık etmiş olmayız. Beyaz Yalan dizisi biz totalleri de AB izleyiciyi de bu gece heyecanlandıramadı. 

-Diziyi uzun uzun yorumlamayacağız. Sık sık dile getirdiğimiz gibi bir drama öncelikle baş karakteri kadar sağlamdır. Alara ve Melek karakterlerini tasarlanış itibarıyla sıcak ve gerçekçi bulmadığımız gibi hem Melek'i de hem de Alara'yı canlandıran başarılı oyuncu Deniz Baysal'ı da ilk bölümde oldukça soğuk ve donuk bulduk. 

-Beyaz Yalan dizisinin konusu itibarıyla olayları romantik komedi türünün dışında bir şekilde ele alma şansı pek yok. Dizi bu türün özelliklerini iyi taşımadığı gibi aynı zamanda bize "dram"  hatta "trajedi" türünde sahneler izletince iddialı dizinin birinci bölümü bizim için bitmek bilmedi. Diyaloglarını ve kurgusunu fazla zorlama bulduğumuz Beyaz Yalan dizisinin nasıl daha iyi olabileceğiyle ilgili ise şu an için bir fikrimiz yok. İlk elin günahı olmaz diyelim önümüzdeki haftayı bekleyelim. 

 

Bir gün sonra: Total'de 1.89 reyting 4.30 share ile 30. olmuş. AB'de 1.51 reyting 3.70 share ile 28.sırada yer almış. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney