nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » BİR DENİZ HİKAYESİ Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
BİR DENİZ HİKAYESİ

"BİR DENİZ HİKAYESİ" DİZİSİ 1.BÖLÜM 

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Yarınki reyting tablosunu herkesin çok merak ettiğinden eminiz. Çünkü birbirinden kaliteli diziler aynı gün ekrana geliyor. Biz “Bir Deniz Hikayesi” dizisi açısından geceyi değerlendirelim.

-"Bir Deniz Hikayesi" doğru ve etkili bir dış-ses kullanımıyla başladı. Deniz'in çevresini tanıttığı sahneler uzun da olsa bizi pek sıkmadı. Sıcak diziler bizde kolayca bağımlılık yapıyor. Ancak sonrasında meselenin Deniz'in annesine gelme faslı biraz uzun sürdü. 

-Deniz'in babası Hakan'ın (Emre Kızılırmak) dizi için çok iyi bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Hakan'ın  Deniz'e annesiyle ayrılma öyküsünü anlattığı kısım bize eski Türk filmlerini hatırlattı. Lakin Zeynep'in babası ve kız kardeşi karakter tasarımı olarak eski Türk filmlerinde derinlikten bu kadar yoksun değildi. Gelecek bölümlerde dizinin kötülerine biraz daha incelik katmak lazım diye düşünüyoruz. 

-Dizinin finali yani Deniz'in Zeynep'le karşılaşması bizi nedense yeterince çarpmadı. Belki Deniz annesi Zeynep'le babasının düğününde tanışabilirdi. Deniz'in annesi ve arkadaşları ambiyansın sıcaklığından etkilenip düğüne katılarak dans edebilirlerdi. Deniz ve babası Hakan böyle bir sürprizle en hazırlıksız oldukları anda karşılaşacakları için sahne daha etkili olabilirdi. Madem Yeşilçam filmlerinin tadında bir dizi yapılmak isteniyor bundan daha iyi bir fırsat olamazdı diye düşünüyoruz. Zira dizi bittiğinde finalden tatmin olmamıştık. 

-Bir dizinin başrolünde Emir Berke varsa o dizi daha neşeli ve daha komik olmalı sanki. Ancak hikaye dramatik bir yöne kayacak. Ortada realist bir hikaye olduğu iddia ediliyorsa o halde biz daha realist bir senaryo bekliyoruz. Bu akşamki hikayeyi ancak Deniz'in hayatındaki komik olaylar tolere edebilir. Lakin onun ipuçlarını henüz alamadık. Bir de Deniz karakterinin büyümüş de küçülmüş halleri biraz abartılmış. 

-Bu akşam rakiplerini göz önünde bulundursak Bir Deniz Hikayesi kötü başlamadı. Çünkü Emir Berke'nin müthiş bir hayran kitlesi var. Ancak dizi zirveye oynamak için bizce ileriki haftalarda bu performansının üstüne çıkmalı. Projeden çok senaryo kalitesi bizi endişelendirdi. Sıcak ve kendimize yakın bulduğumuz iddialı dizide özellikle AB izleyici için tempo biraz düşüktü. Duygusal açıdan yoğun bir bölüm izlemedik, bölüm içinde güçlü bir mizahla ve ustaca yazıldığını düşündüğümüz bir karakterle de karşılaşmadık. Bu dizi daha iyi olabilir.  Birinci bölüme henüz senaryo grubunun ısınma turu diyelim, önümüzdeki haftayı bekleyelim.       ,

Bir gün sonra: Total'de 2.53 reyting 7.25 share ile 7. olmuş. AB'de 2.22 reyting 6.63 share ile 12. sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney