nefessenaryo.com
E-posta: mesaj@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » BÖRÜ DİZİSİ 1.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
BÖRÜ DİZİSİ 1.BÖLÜM

BÖRÜ DİZİSİ 1.BÖLÜM 

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

Star TV yine iddialı bir diziyi ekranlara kazandırdı. Başrollerini Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Emir Benderlioğlu, Fırat Doğruloğlu, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Can Nergis, Armağan Oğuz, Bedii Akın, Ozan Ağaç ve Gürol Tonbul’un paylaştığı  ve 34 50 telsiz kodlu Börü timinin hikayesini konu alan Börü dizisi bu akşam başladı. Dizinin ilk bölümünü nasıl bulduk?

Börü dizisinin konusu şöyle:

Polis Özel Harekat’ın en seçkin taarruz timlerinden biri olan 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ’nün öyküsü 2014 senesi sonbaharında Diyarbakır’da başlıyor. Efkarlarıyla, kahramanlıklarıyla ve vatan uğruna perişan etmeye hazır yaşamlarıyla Börü, kendi dertlerine rağmen asla pes etmeyenlerin öyküsü. Gizemli, akademi birincisi bir çaylağın time girişiyle, Türkiye’nin en tehlikeli dönemlerinden birine girdiği senede, Börü ancak kenetlenerek ayakta kalabilecektir.”

-Süresiyle ekranlarımızda devrim yapan mini dizi Börü’yü aylardır merakla bekliyorduk. Beklentimizin karşılığını aldık mı? Bölüm başlayıp dakikalar ilerledikçe diziye daha çok ısındık, umuyoruz Börü önümüzdeki hafta daha da iyi olacak.

-Börü gece kulübünde katliam sahnesiyle başladı. Fikir olarak çok iyi düşünülmüş bu sahne bizce daha iyi çekilebilirdi. Sonrasında Amerikan filmlerini anımsatan bol şakalaşmalı bir operasyon sahnesine tanık olduk. Açıkçası ilk sahnelerde diyaloglar pek oturmamıştı. Ancak sonrasıyla ilgili fazla söze gerek yok. Mesajlarıyla birlikte her şey kusursuza yakındı. Senaryo daha iyi olabilirdi ancak dizide kurgu ve görsellik Türkiye standartlarının  üstündeydi. Sanki senaryoya biraz daha yoğunlaşmak lazım.

-Dağ 2 geçtiğimiz senenin en başarılı filmlerinden biri olmuştu. Börü de rekabetin son derece yoğun olduğu bir günde yayına girmesine karşın ilk bölüm itibarıyla devamı için iyi sinyallar verdi. Biplenmesine rağmen “Fethullah’ın piçleri” cümlesinin sarf edildiği son sahnede adeta içimizin yağları eridi. En çok merak ettiğimiz soru ise akademiyi 1. bitirip yeni gelen eleman kimin adamı çıkacak acaba??? 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney