nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » CESUR VE GÜZELSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
CESUR VE GÜZEL

"CESUR VE GÜZEL" DİZİSİ 1.BÖLÜM

   TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Başollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Tuba Büyüküstün, Tamer Levent, Erkan Avcı ve Serkan Altunorak’ın  paylaştığı “Cesur ve Güzel” bu akşam başladı. Dizinin birinci bölümünü nasıl bulduk?

“Cesur ve Güzel” dizisinin konusu şöyle;

-Genç ve yakışıklı Cesur Alemdaroğlu, İstanbul'un hemen dışındaki Korludağ Kasabası’na doğru arabasını sürerken, bir yandan da babasının çalınan hayatını geri almak için planlar yapmaktadır. Ancak onun intikam düşünceleri üstünde binicisiyle birlikte kontrolden çıkmış bir atın karşısına çıkmasıyla bölünür. Kontrolden çıkan at, bir tarafı uçurum olan arazide dört nala gitmektedir. Adı gibi büyük bir cesaret örneği gösteren Cesur, kendi hayatını tehlikeye atarak atı durdurur ve kızı kurtarır. Cesur ve güzeller güzeli Sühan böyle tanışır. Kasabaya gittiğinde Sühan’ın Tahsin Korludağ’ın kızı olduğunu öğrenen Cesur, düşmanının en zayıf noktasını, kızı Sühan’ı hedef almaya karar verir.

-Cesur ve Güzel dizisi iyi çekilmiş oldukça başarılı bir sahneyle start aldı. Daha ilk dakikadan başrolleri böylesine güçlü bir sahneyle tanıştıran senaryo ne kadar klişelerle bezeli olsa da bölüm boyu yüksek temposuyla bizi ekran başında tutmayı başardı. Fakat bunda hayran olduğumuz oyuncular Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün de etkisi var. Zira ilk bölüm senaryosu daha iyi olabilirdi. 

-Cesur ve Güzel dizisini birinci bölümü itibarıyla duygu olarak Kara Sevda’nın ilk bölümüne benzettik. Zaman içinde iddialı dizi Kara Sevda’nın başardığı gibi daha leziz bir hale gelebilir. Ancak Cesur ve Güzel’in de şanssızlığı fragmanlarından senaryosuna her geçen hafta bizi daha çok ağlatan “Vatanım Sensin” dizisiyle rakip olması. Birinci bölüm kalitesindeki bir senaryo sezon içinde “Vatanım Sensin” dizisinin gölgesinde kalır. Ancak Kıvanç Tatlıtuğ’un önceki projesi “Kurt Seyit ve Şura”yla kıyaslayınca bu akşamki senaryonun “Kurt Seyit ve Şura”ya göre çok daha akıcı olduğunu söyleyebiliriz.

-Cesur ve Güzel’in ilk bölümünde en çok neleri beğendik? Cesur’un Sühan’ın hayatını kurtardığı sahne oldukça iyiydi.  Sonrasında dizi bitene kadar böyle ahım şahım bir sahne izleyemedik. Toygar Işıklı’nın bölüm içi müzikleri yine mükemmeldi. Erkan Avcı’nın oyunculuğunu da diğer oyunculara göre bir adım ileri koyuyoruz.

-Kıvanç Tatlıtuğ’u ve Tuba Büyüküstün’ü çok özlemişiz. İlk bölümde Kıvanç Tatlıtuğ biraz daha doğaldı sanki. Güzel oyuncu Tuba Büyüküstün’ün ise zamanı ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney