nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » ÇİLEK KOKUSU 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 2
ÇİLEK KOKUSU 1.BÖLÜM

"ÇİLEK KOKUSU" DİZİSİ 1.BÖLÜM

  TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Hanımlar Beyler biliyorsunuz "Nefes Senaryo" dürüst yorumlarından kazanıyor. Bu gece de çok samimi bir şekilde Çilek Kokusu dizisini masaya yatıracağız.

 

-“Çilek Kokusu” dizisi birinci bölüm senaryosuyla beklentilerimizin altında kaldı. Bu gece izlediğimiz birinci bölüm için romantik komedi türünün parodisi gibi olmuş desek bile senaryoya “övgü” olacaktır. Dizinin hem ismi hem de başrol oyuncusuyla Kiraz Mevsimi’nin taklidi gibi durduğunu söyleyebiliriz. Ancak Kiraz Mevsimi dizisiyle Çilek Kokusu dizisi arasında gözle görülür bir kalite farkı var. 

 

-“Çilek Kokusu” dizisinde karakterleri tanıtmak maksadıyla yerleştirilmiş gibi duran zayıf sahneler yüzünden bir altmış dakika kadar bizi eğlendirecek bir gelişme olmadı. Senaristler bu arada birçok gelişme yaşandığını söyleyebilirler. Biz öyle düşünmüyoruz. Bu sürede abartılı tesadüfler ve “sevimsiz” karakterler gördük. Karikatürize kişilikleriyle samimiyetten uzak senaryo dakikalar ilerledikçe ayağa kalkabilecekken bilakis iyice irtifa kaybetti.

 

-Bir senaryo nasıl oyuncuları tipolojilerinden daha şirin gösterme gücüne sahipse aynı şekilde sizi sevdiğiniz oyunculardan da soğutabilir. Bu gece yakışıklı oyuncuya yazılan karakter nedeniyle dakika dakika Yusuf Çim’den soğuduğumuzu söyleyebiliriz.

 

-Altmışıncı dakikadan sonra senaryodan kısa bir süre ümitlendik. Gençlerin Dalaman Havaalanı’na indiği sahne ve Gülçin Ergül’ün “Bir Tanecik Aşkım” şarkısının çalması bize bir romantik komedi dizisi izlediğimizi yeniden hatırlattı. Ya sonrası? Senaryonun sonrasını ilk altmış dakikasından daha sıkıcı bulduk.

 

-“Çilek Kokusu” dizisi haftalar ilerledikçe toparlayabilir mi? Biz bunun ancak dizinin senaryo anlayışında devrimsel bir değişimle mümkün olabileceğini düşünüyoruz. Dizinin diğer bölümleri de bu kalitede seyrediyorsa Çilek Kokusu ölü doğmuştur. Bu tamamen bizim fikrimiz. 

Bir gün Sonra: Total'de 4.31 reyting 12.57 share ile 2.olmuş. AB'de 2.38 reyting 7.67 share 12.olmuş.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney