nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » DİRİLİŞ 3.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
DİRİLİŞ 3.BÖLÜM

"DİRİLİŞ ERTUĞRUL" DİZİSİ

3.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-"Diriliş Ertuğrul" dizisi bu gece senaryosu itibarıyla ikinci bölümün üzerine çıkamadı. Yani senaryonun ikinci bölümde kazandığı ivmeyi bu gece üçüncü bölümde göremedik biz.

-Bu bölümde bizi en çok çarpan sahne çok iyi bir rejiyle çekilen Ertuğrul'un kılıç kalkan sahnesiydi. Her bölümde böyle bir sahne olmalı. Geçen hafta da zikir vardı mesela. İyi dizi senaryolarının böyle alameti farikaları var.

-Aslında üçüncü bölüm biz totalleri çabuk içine alacak bir sıcaklıkta ve aydınlıkta başladı. Fakat sonrasında bu süreç fazla uzun sürdü. Kimilerinin tüm Yeşilçam klişelerini toplamış harcıalem bir senaryo! olarak tarif ettiği Paramparça'daki duygu zenginliğini bu dizide pek göremiyoruz biz. İnsan doğasının kadim alçaklıklarını gerçekten tesirli bir şekilde izleyemiyoruz bu dizide. Çünkü senaryoda siyah ve beyazlar biraz  kaba bir şekilde ayrılmış birbirinden.   

-Ertuğrul Gazi'yle Halime arasındaki ilişki biz totallerin ilgisini çekse de karakterler tamamen beklediğimiz şekilde davranıyor. Sürpriz yok.

-Ertuğrul, Halime’ye aşık oldu ama neden Halime’ye aşık oldu da diğer kıza olmadı bunun cevabı çok ikna edici değil. Halime bizim için yeterince özel ve karizmatik biri değil açıkçası. Selcan Hatun orta kalite dizi karakteri gibi davranıyor.  Ne zaman nasıl davranacağını ezberledik artık. 

-Mesela bu dizinin bir "komik" karakteri olmalı ve o izleyiciyi gevşetmeli. Bu karakterin sahneleri kısa da olmamalı. Fakat böyle bir karakter yok!!!

-"Diriliş Ertuğrul" yine özellikle AB izleyicinin başının tacı. Bu bölümde de finali iyi bağlandı dizinin. Fakat bu iddialı yapım potansiyelini yüzde yüz kullanamıyor bizce.

Bir gün sonra: Total'de 5.59 reyting 14.06 share ile 2.olmuş. AB'de 9.05 reyting 22.63 share ile ilk sırada yer almış.

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney