nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » EVE DÖNÜŞ 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 2
EVE DÖNÜŞ 1.BÖLÜM

"EVE DÖNÜŞ" DİZİSİ 1.BÖLÜM

 TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-ATV Metin Ergen'in Genel Müdür koltuğuna oturmasıyla birlikte eski görkemli günlerinin sinyallerini vermeye başladı. "Kırgın Çiçekler" ve "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizileri bu sezona damga vuracaklarını belli ettiler. Ancak "Eve Dönüş" dizisi için şimdilik aynı olumlu şeyleri söyleyemeyeceğiz. 

-"Eve Dönüş" dizisi yıllar önce Türkiye'de de belli bir başarı yakalamış olan "Cennete Dönüş" dizisiyle büyük benzerlikler taşıyor. Ancak dizinin handikapı bu değil. "Eve Dönüş" dizisi hem senaryosu hem de rejisi itibarıyla bizde doksanların tadını bıraktı. Gerçek dünyadan uzak kalbe dokunmayan hikayeleri ancak çok zekice bir senaryo kurgusu telafi edebiliyor. Fakat Eve Dönüş dizisiyle ilgili böyle bir başarıdan da bahsedemiyoruz henüz. "Eve Dönüş" dizisi birinci bölümü itibarıyla Total'de de AB'de de beklentilerimizin çok uzağında kaldı.

-"Dizi aslında etkili bir sekansla başladı. (Dizinin en çok beğendimiz sahnesi başkarakterimizin kocasıyla en yakın arkadaşını bastığı sahneydi.) Ancak iddialı yapım sonrasında bu tempoyu koruyamadı. Ayrıca dizinin kötü karakterlerini tasarım açısından demode ve görsel olarak fazla sevimsiz bulduk.  

-Hiçbir dizinin akıbeti birinci bölümden belli olmaz. "Eve Dönüş" dizisinin birinci bölümünü ısınma turu kabul ediyoruz. 

Bir gün sonra: Total'de 4.16 reyting 10.92 share ile 5. olmuş. AB'de 3.37 reyting 8.85 share ile 7.sırada yer almış. 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney