nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » FABRİKA KIZI 1.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 2
FABRİKA KIZI 1.BÖLÜM

"FABRİKA KIZI" DİZİSİ 1.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Fulya Zengin ve İsmail Demirci’nin başrollerini paylaştığı Fabrika Kızı dizisinin aslında biz totaller için ilginç bir hikayesi var. İddialı dizinin ismi de konusu da başarılı. Ancak bu akşam izlediğimiz birinci bölüm adeta “dizi zirveye oynamasın” diye yazılmış gibiydi. Yani dizinin hikayesiyle senaryosunun aynı ilginçlikte olmadığını söyleyebiliriz. Fabrika Kızı’nın senaryosunda yayından kalkmayacak orta bir karar bir dizi yapalım gibi bir bakış açısı sezdik. Aslında böyle bir hikaye yaz ekranında tepe'ye oynayabilirdi. Dizinin üreticilerinde peşinen bir karamsarlık var sanki. Geçen yıl yaz sezonunda yayına giren ve hiç kimsenin şans vermediği Kocamın Ailesi dizisinin ilk haftadan zirveye yerleştiğini hatırlıyoruz. 

 

-Fabrika Kızı dizisi bizce yanlış bir sahne sıralamasıyla başladı. Hiç denetimcinin fabrika maceralarına girmeden bir süre sadece Aylin’in hayatına yoğunlaşsak Aylin’le daha güçlü bir özdeşim kurabilirdik. Zira denetimcinin fabrikadaki sahneleri fazla komik değildi. İlla olacaksa bu bölümde denetimciden çok Ferhat’ı sevmemizi sağlayacak sahneler izlemeliydik bize göre. Bu arada Aylin karakterinin de daha sevimli olmasını beklerdik. Bir süre karakteri sevmeli miyiz sevmemeli miyiz karar veremedik.

 

-Birinci bölümde en çok Aylin’in depoda korkutulduğu sahneye güldük. Bu sahne dizinin sonlarına yakın bir yerdeydi. Biz Fulya Zenginer’in Fabrika Kızı için doğru bir seçim olduğunu düşünüyoruz. Fakat dizi bize göre mutlaka ve mutlaka kalitesini arttırmalı. En büyük rakipleri Kurtlar Vadisi ve Kocamın Ailesi tatile girerken- girmişken, bu boşluğu değerlendirmeli. Doğru bir proje olduğunu düşündüğümüz Fabrika Kızı’nın senaryosuna daha fazla emek verilmeli…

Bir gün Sonra: Total'de 1.52 reyting 4.57 share ile 31.olmuş. AB'de 0.78 reyting 2.47 share 61.olmuş.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney