nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » FILINTA 3. BOLUMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
FILINTA 3. BOLUM

"FİLİNTA" DİZİSİ 3.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Filinta'nın üçüncü bölüm senaryosu ilk iki bölümden daha iyiydi. 
Bunun sebebi çok basit: Senaryo daha eğlenceliydi! 

1 . Zorro havasındaki hırsızımız dizinin kasvetli havasını biraz dağıtarak senaryonun temposunu  arttırdı. 

2. Her zaman diyoruz ya türü ne olursa olsun iyi bir dizi ya da sinema senaryosunun kıyısında köşesinde mutlaka komik karakter ya da karakterler de olmalı. Karakoldaki Lorel-Hardy tadında takılan iki kafadar bu misyonu üçüncü bölümde iyice üzerlerine aldılar ve bu diziye çok yakışıyorlar. Bu karakterlerin sahneleri ne kadar bol olursa dizinin reytingi o kadar artacaktır. 

3.Zevkli bir isyan sahnesi izledik. 

-Hemen hemen her senaryoda az ya da çok mantık hatası bulunur. Fakat senaryo ne kadar eğlenceli olursa mantık hataları o kadar az göze batar. Dünyanın en çok gişe yapan filmlerinde de bu prensip her zaman işlemiştir. Bu akşam da öyle oldu. Senaryonun ritmi zihnimizin mantık hatalarına daha az odaklanmasına sebep oldu.

Senaryonun süregelen handikapları ise,

1.Filinta Mustafa henüz gerçek bir kahramana dönüşmüş değil. Bu gerçekleştiğinde özellikle biz totaller diziyi daha çok sahipleneceğiz.

2.Boris'in kızı Lara karakter olarak çok zayıf. Fiziksel görüntüsü dışında öyle aşık olunacak ilginçlikte bir kişilik değil.  Hatta böyle devam edecekse dizide hiç olmasa daha iyi bile olacak.

Bir senaryoya sadece "aşk" olsun diye "aşk" koyunca o yaklaşım izleyicide ters tepiyor. Ayrıca dizide pek fazla kadın karakter yok. Burada senaristimizin izleyeceği en akıllıca yol biz sürekli "senaryoda kadın karakter yok" diye sızlanırken diziye diğer tüm karakterleri sersemletecek kadar zeki başarılı bir kadın karakter eklemek. 

3.Senaryonun bir "tür" problemi var. Yani dizinin türü net değil. Onu da dizinin göstereceği seyre göre ileriki haftalarda ele alalım. 

Bir gün sonra: Total'de 2.90 reyting 6.58 share ile 20.olmuş. AB'de 3.47 reyting 8.23 share ile 9.sırada yer almış

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney