nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » FILINTA 5. BOLUMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
FILINTA 5. BOLUM

FİLİNTA DİZİSİ 5.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Filinta dizisinin bir bölümü öbürüne benzemiyor. Bölüm senaryoları istikrarlı ve homojen değil. Filinta’nın dördüncü bölüm senaryosu bizce dizinin en zekice yazılmış bölümüydü. Bu haftaki senaryo ise tam bir hayal kırıklığı. Üstelik dizide mekanlar çok basık ve açık alan yok. Çiftlik sahnesini görünce resmen ferahladık. Dizinin bu kadar kasvetli görünmesinde mekanların da etkisi var.

-Filinta’da sadece bölümün suçlusuna yoğunlaşsak senaryo daha akıcı olacak. Fakat ara konular dizinin temposunu çok düşürüyor. Konular dağılmasa Filinta daha fazla izleyiciye ulaşacak bu açık.

-Filinta’daki aşk meselesi tam bir el freni. Ortada şöyle bir çelişki var. Polisiye meraklısı bir izleyici bu dizideki aşk sahnelerine kesinlikle tahammül edemiyor. Filinta’daki aşk hikayesi o kadar çakma ve o kadar yüzeysel ki bu iddiada bir diziye yakışmıyor.

- Bu hafta Saatçi Nafiz’in yakalanma biçimi polisiye severlere bir hakaretti adeta. Önce “intikamı alacaktı” diye ağzından kaçıran bir teyze. Sonra olay yerine intikal eden ve son saniyede Nazif’i etkisiz hale getiren Filinta Mustafa.

-Biz Nazif’in yerinde olsak Boris’i yakaladığımız anda öldürürdük. Bu Nazif hiç tanımadığı kurbanları öldüren bir seri katil değil ki bu kadar fantezi yapıyor. Nazif biz izleyicilere ters köşe yaparken Mustafa tarafından etkisiz hale getirilse dizi daha gerçekçi olurdu. Bazen senaryoda her şey matematiğe uygun oluyor fakat insan doğasına uygun olmuyor. O zaman da senaryo yeterince inandırıcı gelmiyor izleyiciye.

-Filinta’nın senaryosunda bizim açımızdan müzmin sorunlar var. Prodüksiyonla senaryo kalitesi pek orantılı değil. Biz totallere göre!

Bir gün sonra: Total'de 2.84  reyting 6.51 share ile 22.olmuş. AB'de 3.48 reyting 8.51 share ile 11.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney