nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » GAMSIZ HAYAT 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 2
GAMSIZ HAYAT 1.BÖLÜM

"GAMSIZ HAYAT" DİZİSİ 1.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Başrollerini Ceyda Ateş (Ela), Ali Aksöz(Mert) ve  Ahmet Rıfat Şungar'ın(Kaan) paylaştığı iddialı dizi “Gamsız Hayat” bu akşam görücüye çıktı. Dizinin birinci bölümünü nasıl bulduk?

-Senaryosunu ve müziklerini pek beğenmediğimiz “Gamsız Hayat” bu akşam heyecan verici bir başlangıç yapamadı. Diziyi kalite olarak gündüz dizilerine çok benzettik. Bizce öncelikle prime-time’da yayınlanan bir dizi bu akşam izlediğimiz yapıma göre çok daha sağlam bir senaryoya sahip olmalı. Reyting almayan dizi kötüdür diyemeyiz ve bazı kaliteli diziler ülkemizin reyting sisteminde karşılığını bulamıyor fakat Gamsız Hayat mevcut reyting panelinin kalite anlayışının da altında bir dizi olmuş.

-Gamsız Hayat sözde sıcak bir mahalle sahnesiyle başladı. Ancak bu sahne bizi dizinin içine sokamadı ve bize biraz “yapmacık” geldi. Eda’nın arkadaşı Kaan’ın bir üniversitede asisitanlık yapan Tayfun Hoca’ya kurduğu tuzak oldukça fantastikti. Tayfun Hoca’nın tuzağa verdiği tepkiler ise daha sıkıntılıydı. Tayfun Hoca bize yansıttığı imajı itibarıyla yayınlanan  görüntülerin önüne kendini atmak yerine daha “cool” ve daha olgun tepkiler verebilirdi. Hatta biz Tayfun Hoca’nın yerinde olsak bunu kim yaptı vs? diye cinnet geçireceğimize “Bunu kim yapmışsa bana büyük bir iyilik yapmış. Eda’ya aşığım“ diyip krizi fırsata çevirmeye çalışırdık. Fakat senaryoda hikayeye başka bir gidişat düşünüldüğü için en son Tayfun Hoca’ya tokat attırıldı ve karakter tabiri münasipse harcandı. Karakterler beklemediğimiz tepkiler vererek parlar.

-Dizinin adı neden “Gamsız Hayat” pek anlamadık. Dizi tamamen Ahmet Rıfat Şungar’ın oynadığı Kaan karakteri üzerine kurulmuş olsa belki bu isim anlaşılabilirdi. (Bu arada dizide en çok Ahmet Rıfat Şungar’ın oyunculuğunu beğendik. Şungar nasıl bir senaryonun içine dahil olursa olsun oyunculuk kalitesini yansıtmayı başarıyor. Şungar'ı daha iyi projelerde görmeyi umuyoruz.)

-Bize göre dizinin ikinci yarısı ilk yarısından daha iyiydi. Senaryoda en çok bardaki kavga sahnesi ve sonrası hoşumuza gitti. Ancak delilleri polis yerine başkahramanımızın topladığı bir senaryoyla ilgili umutlu konuşabilmek kolay değil. Bizce Gamsız Hayat’ın toparlanabilmesi için senaryo önümüzdeki bölümlerde bu geceki kalitesinin çok ama çok üstüne çıkmalı.

-Bir dizinin akıbeti birinci bölümden belli olmaz.Bakalım önümüzdeki haftalar ne gösterecek?

 

Bir gün sonra: Total'de 2.20 reyting 5.57 share ile 24.olmuş. AB'de 1.45 reyting 3.64 share ile yine 24.sırada yer almış. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney