nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » GÖNÜL İŞLERİ 1.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
GÖNÜL İŞLERİ 1.BÖLÜM

"GÖNÜL İŞLERİ" DİZİSİ

 1.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-"Gönül işleri"nin birinci bölümü son zamanlarda ekranlarda gördüğümüz birçok diziden başarılıydı.  

-"Gönül İşleri"  AB izleyiciye yönelik hazırlanmış bir yapım  izlenimi verse de dizinin zaman içinde total AB dengesini kurabileceğini düşünüyoruz. Çünkü bizce senaryo bunu yapabilmeye elverişli.

-Aslında dizi 50. dakikada kızları ve babalarını aynı evde gördüğümüz dakikalarda başladı. Eğer dizi böyle bir sahneyle start alsaydı biz total izleyiciler tarafından "Gönül İşleri"nin benimsenmesi daha süratli olabilirdi.  İlk 50 dakika senaryo yeterince akıcı değildi.

-İkinci saatten itibaren senaryo kendini bulmaya başladı ve peşi sıra gelen sürprizlerle çok tatmin edici bir şekilde bitti dizi.  

-Dramla romantik komedi arasında gidip gelen dizi, aslında bıçak sırtı bir yol seçmesine rağmen  kötü dizilerdeki gibi büyük hatalar yapmadan final yapmayı başardı. Yani uçak sağ salim piste indirildi. Umarız "tür" meselesini anlayamayan senaristler!  bu diziyi dikkatle izlerler.

-Kız kardeşlerin karakterleri iyi tasarlanmıştı. Kız kardeşlerin babası bize "Herşey Çok Güzel Olacak" filminde Selim Naşit Özcan'ın canlandırdığı baba karakterini hatırlattı.

-Dizi bugünkü performansını yeterli görmez ve senaristler mevcut senaryonun üzerine koyma gayreti gösterirlerse birkaç hafta içinde diziden daha  fazla izleyicinin haberdar olacağını düşünüyoruz.  Keşke dizinin tanıtımları da daha iyi olabilseydi. Çünkü biz izlediğimiz tanıtımlardan "Gönül İşleri"nin dram mı,  romantik komedi mi olduğunu anlayamamıştık.

Bir gün sonra: Total'de 3.57 reyting 8.94 share ile 7.olmuş. AB'de 4.52 reyting 11.80 ile 2.sırada yer almış.  

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney