nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » GÖNÜL İŞLERİ 2.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
GÖNÜL İŞLERİ 2.BÖLÜM

"GÖNÜL İŞLERİ" DİZİSİ

2.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-“Gönül İşleri", senaryosu itibarıyla bu gece birinci bölümün üzerine koyarak ekran macerasına devam etti. Bugün daha oturmuş bir senaryo izledik. Üstelik ikinci bölümün senaryosu birinci bölümdeki  "soğuk" taraflarından sıyrılmış bir görünümdeydi.

-“Gönül İşleri”nin biz total izleyiciye göre biraz hızlı bir senaryosu var.  Üç ayrı kadının üç ayrı hikayesini takip etmek zaman zaman bizi yoruyor. Karakterlerden birinin meselesi belirgin bir biçimde daha ön planda olsaydı dizinin daha çok içine girebilirdik. Fakat bu asla kötü bir senaryo izlediğimiz anlamına gelmesin.  Biz abla yerine diğer iki kardeşin hikayelerini izlemeyi daha çok yeğleriz. Özellikle genç izleyici için diğer iki karakterin kendileri ve hayatları daha enteresan.  Enişte ilginç bir karakter fakat Servet, Bennu Yıldırım’ın kalburüstü oyunculuğuna rağmen yeterince sıcak bir karakter değil. Gerçek hayatta karşılığı olmayan bir tip. Biz izleyiciler ağzımızla bu tip karakterleri çok sevdiğimizi söylememize rağmen aslında onları bilinçaltımızda yeterince samimi bulmayız. "Ah Neriman" dizisindeki Neriman da böyle bir karakterdi.  

-“Gönül İşleri” matematik olarak doğruları fazla bir senaryo. Fakat her bölümde mantık hataları var. Bir de dizide biraz "duygu" eksik. Finaldeki türden kalbimize dokunan sahneleri daha çok görmek isteriz.  Düğün günü müstakbel kocasından hayatının kazığını yiyen bir kadının dramı romantik komedi tarzında değil de daha realist bir şekilde işlenseydi tadından yenmez bir dizi izleyecektik.

-“Gönül İşleri”, Bennu Yıldırımlar’ın önceki işi “Umutsuz Ev Kadınları”nın yolundan gitmemeli! "Süper Baba" tarzı Türk insanın hayatına paralel bir sahicilik göstermeli. Senaryo bize öyle tokatlar atmalı ki biz "light" bir dizi izlediğimizi sanırken acı gerçeklerle karşılaşmalıyız. Gazetelerde evleneceği gün çeşitli sebeplerle mağdur olan  birçok "gelin" haberi okumuşuzdur. Bu açıdan Saadet’in durumu bu okuduklarımızın tümünden daha dramatikti. Fakat senaryoda bu fırsat iyi kullanılamadı.

- Senaryo grubu yukarıda bahsettiğimiz unsurlara dikkat gösterirse dizi daha  "gerçekçi" bir görünüme kavuşacak ve izleyici oranını arttıracaktır.  AB Grubu'nda başarısını perçinleyecek, Total İzleyici Grubu’nda da zirveyi zorlayacaktır.

Bir gün sonra: Total'de 4.56 reyting 11.09 share ile 4.olmuş. AB'de 5.93 reyting 16.02 share ile 1.sırada yer almış.

 

 

 

 

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney