nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » GÜLLERİN SAVAŞI 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
GÜLLERİN SAVAŞI 1.BÖLÜM

"GÜLLERİN SAVAŞI" DİZİSİ 

 1.BÖLÜM FOKUS GRUP GÖRÜŞÜ:

-Biz total izleyicilere göre başroldeki kız çok başarılı. Ancak kişiliği silik olmamalı. Nazik ancak özgüvenli olmasını bekliyoruz. Başroldeki erkeğin onu seçebileceğine her anlamda ikna olmalıyız.

-Dizinin jönünü yeterince benimseyemedik. Sürekli başka kadınların önünden ve arkasından methiyeler düzmesi adamı iyice itici yaptı. İnandırıcı ve yakınlık duyulabilecek bir erkek kahraman yok ortada. Bunun için iyi biri olması da şart değil. Hatta kötü biri olsa daha ilginç ve orijinal olur bu senaryoda.

-Zengin kadın yenilmesi güç bir kadın gibi görülmeliydi. Ancak aslında ezik ve özgüvensiz hareketleriyle sözde statüsü ve gücüyle iyi bir düşman izlenimi vermedi. Ayrıca insani yönleri daha çok öne çıkarılmalı.

-Zengin kızın hasta erkek kardeşi, rol yeteneğiyle hayran bıraktı.

-Bir İstanbul Masalı ve benzeri dizilerde bu tip hikayelere çok doyduk. Dizinin devamında her şeyin ters yüz olabileceği değişiklikler olmalı. Mesela iki rakip kadın karıştırılmış bebekler çıkabilir! O zaman izleyici "Ne oluyor burada?" diye afallayabilir. Zengin kızın şu anki karakterine ancak böyle bir durumda ısınabiliriz!

 -Dizinin dünya pazarında daha çok ülkeye ulaşabilmesi için uzun vadede daha derin çatışmalara ihtiyacı var.

Bir gün sonra: Total'de 3.87 reyting 14.08 share ile 3.olmuş. AB'de 3.98 reyting 14.85 share ile 2.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney