nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » GÜNAHKAR 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 2
GÜNAHKAR 1.BÖLÜM

"GÜNAHKAR" DİZİSİ

1.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Yeni başlayan dizilerle ilgili ümit verici şeyler söylemek istiyoruz ancak pek azıyla ilgili bunu yapabiliyoruz. "Günahkar" da çok uzun süredir tanıtımları dönen bir yapım olmasına karşın bizi yeterince tatmin etmedi. Umarız ileriki haftalarda beklentilerimizi tamamen boşa çıkarmaz.

-Dizinin en başında taksiye sıkışan yaşlı adamın yaralanma sahnesi çok zorlamaydı. Sonrasında Ali Yusuf'un hocayla atışması, hocanın özür dilemeye karar vermesi, muhabir kızın davranışları  inandırıcılıktan uzaktı. 

-Başrolümüz bizce iyi. Fakat kahramanımızla sevgilisinin aşkı bize pek geçmedi.  Kızın daha karizmatik biri olması gerekirdi. Kızı da karakteri de gerektiği ölçüde sevemedik.

-Sonraki dakikalarda senaryo toparlandı mı? Hayır! Aksine takip edilmesi daha zor bir hal aldı. Zaten genel izleyiciye mesafeli bir iş yapılıyor o zaman böyle bir dizi bu konuya göre çok kaliteli bir senaryoya sahip olmalıydı. Derin ve sarsıcı sahne, karakterler var mı, bu ölçekte diyaloglar var mı, hayır! 

-Bir ara bir Amerikan dizisinin fonuna türkü montajlandığını düşündük. AB izleyici de izlediği işten tatmin olmayınca o zaman bu dizi neden yapılıyor diye bir soru çıkıyor ortaya.

-Günahkar'ın bir kalite kaygısı var. AB izleyiciye daha yakın bir iş. Ama iyi bir AB dizisi yapıldığını söylemek çok zor. Bu haliyle ne Total dizisi olabilmiş ne de AB dizisi olabilmiş Günahkar. Ne kadın dizisi ne erkek dizisi, ne aile dizisi, ne de genç kız dizisi olabilmiş.

-Bizim dizilerin senaryolarında ciddi bir "birinci bölüm problemi" oluyor. Belki haftalar ilerledikçe dizi toparlanır. Nitekim bu tip örnekler de yok değil. Fakat "Günahkar" Türkiye izleyicisi için "sıcak" bir yapım olamamış. Testi kırılmadan acil önlem almalıyız.

 

Bir gün sonra: Total'de 3.30 reyting 8.10 share ile 14.olmuş. AB'de 3.51 reyting 9.44 share ile 8. sırada yer almış. 

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney