nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » HATIRLA GÖNÜL 1.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
HATIRLA GÖNÜL 1.BÖLÜM

"HATIRLA GÖNÜL" DİZİSİ 1.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-“Hatırla Gönül” dizisi birinci bölümünde derlitoplu senaryosuyla iyi sinyaller verdi. Dizinin senaryosunu başarılı bir birinci bölüm olarak değerlendirebiliriz.  Ancak dizi mevcut reyting panelinde bunu karşılığını alamayabilir. Çünkü ideal bir yerli tv dizisi karakterine sahip değil bizce.

-Dizideki oyunculuklar genel olarak mükemmele yakındı. Ancak Onur Saylak ve Gökçe Bahadır’a ayrı bir parantez açılabilir. Birinci bölümden bu kalitede oyunculuklar övgüye şayan!

-Bizim açımızdan dizinin en sarsıcı sahnesi Sezen Aksu’nun Herkes Yaralı şarkısıyla yapılan klipti. Bu sahnede göz pınarlarımızı tam açıyorduk ki sahne bitti. Bu klip daha bile uzun olabilirdi ve daha bile verimli kullanılabilirdi diye düşünüyoruz. Yusuf’un oğluyla sahneleri de Gönül’ün yetimhane sahneleri de üzerimizde daha güçlü bir etki yaratabilirdi. (Bu arada dizinin müziklerini genel olarak çok başarılı bulduk.)

-Dizinin en beğendiğimiz ikinci sahnesi ise finalde Gönül’ün evde Tekin’le karşılaşmasaydı. Bu sahneyi öncesinde tahmin etsek de bu durum sahnenin nefasetini azaltmadı. Dizinin diğer sahnelerini  ilgiyle izlesek de çok yaratıcı ve çarpıcı bulmadık. 

-Bizce dizinin ikinci yarısı birinci yarısından iyiydi. Gönül’le Yusuf yakınlaşmaya başladıktan sonra dizi daha keyifli bir biçim aldı. Tekin’in Gönül’e yaptığı romantik jestler daha yaratıcı olabilirdi. Bu durumda dizinin ilk yarısı daha sevimli bir hale gelecekti. Sanırız senaryo grubu Tekin’le özdeşim kurmamamız için karakterin romantik hamlelerini üstünkörü geçmiş.  Fakat asıl reyting burada. Bizce Tekin’in de hayran olacağımız tarafları olmalı. 

-Dizide gözümüze batan diğer noktalara gelirsek. Senaryoda bir aile yok. Hikayede gözlerimiz mutlu ya da mutsuz bir aile görmek istiyor. Bir de dizinin türü ne olursa olsun dramatik sahnelerin öncesinde zihnimizi başka bir yöne çekecek komik ya da eğlenceli sahneler olmasında fayda var. Zaten bir senaryo, türü ne olursa olsun senaristinin mizah anlayışı kadar kalitelidir. Tabi bu bizim düşüncemiz.

-Takdiri hak eden bir senaryoya sahip olduğunu düşündüğümüz Hatırla Gönül’ün ikinci bölümünü merakla bekliyoruz. 

Bir gün sonra: Total'de 2.78 reyting 7.32 share ile 10.olmuş. AB'de 2.32 reyting 6.18 share ile 16.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney