nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » HAYAT MUCİZELERE GEBE 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
HAYAT MUCİZELERE GEBE 1.BÖLÜM

"HAYAT MUCİZELERE GEBE" DİZİSİ

 1.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ  

-Başrollerini Hande Ataizi, Damla Colbay, Yiğit Dikmen, Yusuf Akgün, Erkan Sever, Burcu Binici ve Işıl Yücesoy’un paylaştıkları yeni dizi “Hayat Mucizelere Gebe” bu gece başladı. Dizinin birinci bölümünü nasıl bulduk?

-Öncelikle Öykü Gürman’a benzeriliğiyle dikkat çeken Damla Colbay’ı çok beğendik. Ancak Damla Colbay’ın oyunculuğuyla en son Urfalıyam Ezelden dizisinde izlediğimiz Öykü Gürman’ın oyunculuğu arasında Damla Colbay lehine büyük fark var.

-"Hayat Mucizelere Gebe" bir yabancı dizi uyarlaması. Bizim ekranlarımızda marjinal durabilecek dizinin iyi sayılabilecek bir uyarlamaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak biz olsak İnci karakterini daha zengin bir çatışmanın içine sokacak kalabalık bir Türk ailesinin içine monte ederdik. Klasik bir Türk babasının yanında birden fazla ağabeyi olan İnci karakterinin başına gelen sürprizle birlikte yaşayacağı macera bu şekilde çok daha ilginç ve çarpıcı olabilirdi. İzleyici gerçek anlamda benim başıma gelse ne yapardım sorusunu soramadı kendine. Bizce iyi bir fırsat kaçtı. Böyle bir malzeme yeterince efektif kullanılamadı. Dizi izlediğimizi hiçbir dakika unutamadık.

-Bununla birlikte dizinin senaryosu birinci bölüm itibarıyla sulanmadı ve kalitesizleşmedi. Dizinin en çok beğendiğimiz sahnesi İnci’nin deniz kızı olup havuza atladığı sahneydi.

-“Hayat Mucizelere Gebe” Damla Colbay’ın sıcak oyunculuğuyla bizde güzel duygular uyandırdı. Başta Hande Ataizi olmak üzere diğer oyuncular da genel olarak iyiydi. İnci’nin babası Suat’ın mesleğinin aktörlük olması bir yerli dizide bizce riskli bir seçim. Ayrıca Suat karakterini canlandıran Erkan Sever’in dizide karikatürize bir oyunculuğu var. Bu da bizi rahatsız etti. Böyle olunca dizinin gerçekçiliği zedeleniyor. 

 - AB izleyiciye daha yakın bulduğumuz “Hayat Mucizelere Gebe” dizisi ilk bölümde kesinlikle kötü değildi.  Fakat bizce bu hikaye Türkiye versiyonunda çok daha iyi işlenebilirdi. “Hayat Mucizelere Gebe” daha iyi bir dizi olabilirdi. 

Bir gün sonra: Total'de  3.08 reyting 7.22 share ile 10.olmuş. AB'de 2.83 reyting 6.85 share ile 11. sırada yer almış. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney