nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » HERCAİ DİZİSİ 2.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
HERCAİ DİZİSİ 2.BÖLÜM

HERCAİ DİZİSİ 2.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

Yapımcılığını Banu Akdeniz-Mia Yapım’ın gerçekleştirdiği, yönetmenliğini Benal Tairi ve Cem Karcı’nın yaptığı, senaryosunu Feraye Şahin ve Eda Tezcan’ın yazdığı Hercai dizisi bu akşam ikinci bölümüyle ekrana geldi. İddialı dizinin ikinci bölümü nasıl işaretler verdi?

Birinci bölüm senaryosunu gayet başarılı bulduğumuz Hercai dizisinin ikinci bölümde vites arttırdığını ve zirveye göz kırptığını görüyoruz. Dizinin kadın başrol oyuncusu Ebru Şahin ise yavaş yavaş form tutmaya başladı. Miran tarafından gerdek sabahı terk edildiği final sahnesinde ekran başındaki çok izleyiciyi ağlattı. Bu harika yazılmış sahne kötü oyunculukla heba edilebilirdi ancak güzel oyuncuyu izlerken tabiri münasipse boğazımız düğümlendi.

Hercai dizisi bize oldukça duygulu bir ikinci bölüm izletti. Bölümün bütününe baktığımızda gereksiz diyebileceğimiz sahnelerin sayısının oldukça az olduğunu söyleyebiliriz. Düğün sekansı çok iyi kotarılmıştı. Gelin Reyyan ve  Damat Miran’ın birlikte dans sahneleri tam anlamıyla izleyiciyi mest etti.  Ebrar Alya Demirbilek’in canlandırdığı minik Gül’ün vurulduğu sahne bizi darmadağın etti. Bu arada yapımcı Banu Akdeniz hayata geçirdiği dizilerde minik oyuncuları çok iyi seçiyor.  Kocamın Ailesi dizisinde de üstün yetenek Beren Gökyıldız’ı parlatmıştı.

Miran’ın gerçek karısı Gönül Aslanbey’in hemen hemen her sahnesini içine düştüğü trajik durumdan ötürü büyük bir dikkatle izledik. Miran’la Gönül’ün kavgasında Gönül’ün Miran’a “Benim Günahım ne? Belki beni seversin” diye haykırdığı sahne içimizi cız ettirdi. Yaren Şadoğlu’nun Reyyan’ın gelinliğini yırttıktan sonra Reyyan’la kavgaları çarpıcı bir sahneydi. Nasuh Ağa’nın Miran’dan bilmeden karısı Gönül’ü torunu Azad’a istediği sahnede ağzımız açık kaldı. Azad’ı canlandıran Ahmet Tansu Taşanlar bizce ikinci bölümün de yıldızıydı.

Jehan Barbur’un Bir Ay Doğar türküsü eşliğinde Reyyan ve Miran’ın gerdek gecesiyle birlikte bütün baş karakterleri peş peşe gördüğümüz klip izleyiciyi duygu bombardımanına tuttu. İkinci bölümde bıçaksırtı hastane ve mezarlık sahnelerinin de ziyadesiyle iyi kotarıldığına şahit olduk. Ancak daha ikinci bölümden hastanede yoğun bakımlar görmek bizi kaygılandırmıyor değil. Dileriz bu tip sahneler mümkün olduğunca az ve yerinde kullanılır.

Hercai dizisi bu vurucu sahnelerin arkasından tadı damağımızda kalan unutulmaz bir finalle sona erdi. Üçüncü bölümü merakla bekliyoruz.  

Bir gün sonra: Total'de 9.97 reyting 21.39 share ile 2. AB'de 6.79 reyting 16.02 share ile yine 2.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney