nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » HOM OFİS 4. BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 1
HOM OFİS 4. BÖLÜM

"HOM OFİS" DİZİSİ 4.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

- "Hom ofis" dizisi iki hafta ara verdi, senaryo kalitesinde bir arpa boyu ilerleme yok.

- Ey yapımcı yumuşak söylesek anlamıyorsun, sert söylesek anlamıyorsun. Belki bu defa anlarsın. Niye şu diziyi yoldan geçen iki üç insanı çevirip izletmezsin? Hem kendi kariyerine hem de bu dizide çalıştırdığın insanların emeğine yazık değil mi?

- Kendi imajına zarar verdiğin gibi sana güvenen kanala da zarar veriyorsun bu işle. Acun Ilıcalı basına bu işi tanıtırken ne kadar heyecanlıydı.

- "Yok, benim 13 bölüm anlaşmam var sonuna kadar sündürürüm " dersen o senin bileceğin iş tabii. Ama kötüden vazgeçmek de bir erdem değil midir? İlla reytingler önüne getirilip de kanal mı sana bitirelim diyecek? İnsanın yaptığı her iş mükemmel olacak diye bir kaide mi var? Bazen olmadı mı olmuyor işte. Bu diziden daha iyileri yayından kaldırıldı. Dizi reyting almıyor. Tamam reyting her şey demek değil ama bu dizi gerçekten kötü. Niye bunu anlamak istemiyorsun?

- Aşağıda, yazdığın diziden birkaç replik derledik.

- Daha bölümün başında büyükanneden evin hanımına sarsıcı bir laf sokma:

" Sen kapıyı açana kadar, kapıyı çalan beste yaptı."

- Evin büyük kızı anneye " Okulu bıracağım" diyor, alttan gülme efekti.

- " Evlenmek için hukuk fakültesini bırakacağım " diyor, altta kahkaha efekti. Neden komik bu? Bize ne anlatmak istiyor? Hiç bir fikrimiz yok. Şaşkın şaşkın bakıyoruz ekrana.

-Yerli yersiz opera söylemekten başka bir özelliği olmayan "komşu" karakteri koymuşsun diziye. (Adamın kendisi çok sevimli aslında)  Ona, "Çocuklar Duymasın Haluk" tepkileri veren bir aile reisi var. Dördüncü bölümde gelinen nokta bu mudur?

- Ve son olarak şunu hatırlatmak istiyoruz; dizide birkaç yerde geçirdiğin önemli bir replik var. Hani Einstein'dan alıntıladığın:

"Aynı şeyleri defalarca yapıp, farklı bir sonuç beklemek..."

Not: Şu aralar Ayrılsak da Beraberiz'i yine aynı kanala çekmek istediğini duyuyoruz. Bu espri anlayışıyla Ayrılsak da Beraberiz'i tekrar hayata geçirmek senin için ikinci bir hayal kırıklığı olur. Gerçi uyarılarımız bir işe yaramıyor.

 

Bir gün sonra: Total'de ilk yüze girememiş. AB'de 0.62 Reyting 2.50 Share ile 81.olmuş.

Son Edit: Dördüncü bölümde ekran macerasını tamamladı.

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney