nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » İÇİMDEKİ FIRTINA 1.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
İÇİMDEKİ FIRTINA 1.BÖLÜM

İÇİMDEKİ FIRTINA DİZİSİ 1.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Başrollerini Gizem Karaca, Merve Boloğur, Yusuf Çim,  Tarık Pabuççuoğlu, Hatice Aslan ve Levent Can’ın paylaştığı “İçimdeki Fırtına” bu akşam başladı. Dizinin birinci bölümünü nasıl bulduk?

-“İçimdeki Fırtına” dizisinin konusu kısaca şöyle;

"Ezgi (Merve Boluğur) kardeşi Deniz ( Gizem Karaca) ile evlenmek üzere olan Emre’ye ( Yusuf Çim) uzun süredir aşıktır. Sadece Emre’yi kardeşinin elinden almak için yaptığı plan hiç beklenmedik olayların birbiri ardına gelmesiyle kontrolden çıkar.

Tüm çocukluklarını birlikte, dayanışma içerisinde geçiren iki kız kardeşin zamanla birbirinin can düşmanı olmasını anlatan hikaye, hiç beklenmedik olayların birbiri ardına gelmesi, geçmiş sırların ortaya çıkması ile bambaşka bir derinlik kazanır.

Birbirinin tüm huylarını, zaaflarını bilen bu iki kardeş, kıyasıya girdikleri gizli savaşta tüm zekalarını kullanacak ve birbirlerini can evinden vurmak için sahip oldukları imkanları ortaya serecektir. Oysa bu savaş ikisi arasında kalamayacak kadar büyüktür. Bilmeden, geçmişin üzerine çekilmiş olan bir perdeyi aralamış, gözlerden gizlenmiş pek çok sırrın su yüzüne çıkmasına sebep olmuşlardır. Onların dahi kontrol edemeyeceği eski hesaplar devreye girdikçe kardeşler birbirlerini yıkmakla, birlikte hareket etmek arasında sık sık bocalayacaktır."

-“İçimdeki Fırtına” dizisi merak uyandırıcı bir sahneyle başladı. Uçurumun kenarına nasıl geldiklerini bilmediğimiz ve kardeş olduklarını öğrendiğimiz iki genç kızın içinde ne olduğu meçhul bir CD için tartışırken sahnenin sonunda Deniz’in uçurumdan denize düşmesi  ilgimizi çekti.  Bu sahne çok kaliteli olmasa da dizinin hedef kitlesi için işlevini başarıyla yerine getiren bir sahneydi. Fakat bölüm süresince merakımızın aynı derecede canlı kaldığını  söylemek zor.

-“İçimdeki Fırtına” dizisinin senaryosunda teoride bir dizinin tutması için gerekli bütün her şey var. Ama en önemli şey yok: Duygu!  Bu tür bir senaryoda öncelikle hayran olacağımız bir aşk, bir ilişki görmeliyiz. Biz bu gece Deniz ve Emre’nin sözde aşkından hiç etkilenmedik. Deniz ve Emre karakterlerini bu ilişki ekseninde de bu ilişkiden bağımsız olarak da yeterince benimseyemedik. Çünkü iki önemli karakter  hem tasarım hem de oyunculuk açısından gerçekçilikten uzak bir görüntü çizdi. Dizinin başında merakla izlediğimiz uçurum sahnesini karakterleri tanıdıktan sonra finalde ne yazık ki aynı heyecanla izleyemedik.

-“İçimdeki Fırtına” dizisinin başarılı yanlarına gelirsek Merve Boloğur’a yine hayran kaldık. Zaten genç oyuncunun özellikle kötü karakterleri oynarken harikalar yarattığını söyleyebiliriz. Yine hayran olduğumuz usta oyuncular Hatice Aslan ve Levent Can da ilk bölümde senaryo kalitesinin üzerinde bir performans ortaya koydular.

-“İçimdeki Fırtına” dizisinin sıcak bir atmosferi var. Bazı oyuncular senaryoya rağmen kendilerini izlettiriyor. Ancak Merve Boloğur rolünde ne kadar başarılıysa çok beğendiğimiz genç oyuncu Gizem Karaca bir o kadar başarısızdı. "İçimdeki Fırtına" dizisinin bu görüntüyle sezon içinde işi pek kolay değil. Birinci bölüme göre konuşuyoruz elbette. İlk elin günahı olmaz diyelim önümüzdeki haftayı bekleyelim.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney