nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KADERİMİN YAZILDIĞI GÜN 12.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
KADERİMİN YAZILDIĞI GÜN 12.BÖLÜM

KADERİMİN YAZILDIĞI GÜN” DİZİSİ

12.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-“Kaderimin Yazıldığı Gün” başarısız bir ilk bölümün arkasından her geçen hafta senaryo kalitesini arttırdı.  Nerede birinci bölüm nerede şimdiki senaryo? Diziyi aynı senaristler mi yazıyor? Hep söylüyoruz dizilerimizde ciddi bir "birinci bölüm" problemi var. Konuya nereden nasıl gireceğimizi bilemiyoruz. Bu sezon hiçbir dizimiz reklam almama avantajlarına rağmen Türk gibi başlayamadı. 

-Bizce dizinin yıldızı Hatice Şendil. Saf fakat bir o kadar gururlu Elif karakterini harika canlandırıyor. Tam bizden biri. Biz totaller için Hatice Şendil, yıldız sayılan birçok kadın oyuncudan daha efektif ve daha inandırıcı bir aktris. Begüm Kütük Yaşaroğlu da aslında soğuk bulduğumuz bir oyuncu olmasına karşın bu dizide oldukça başarılı.

-Kaderimin Yazıldığı Gün’ün senaryosuna gelirsek iş Paramparça kadar tempolu değil. Karikatürize bir büyükanne ve Binbir Gece’de kalmış bir büyükbaba var dizide. Senaryonun neşeli bölümleri yeterince neşeli değil.

-Defne karakterine ciddi bir kazık atılıyor bu senaryoda ve ortada "vicdani" olmayan bir durum var. Kahraman Defne’den Elif’e yönelecekse bu çok ustaca olmalı. Defne başına gelenleri hak etmiyor. Bu gece beşiğin başında verdiği görüntü totalinden AB'sine hepimizin içini sızlattı. Kadın intihar etme noktasına getirildi! Zenginlerin kalbi yok mu?

 

Bir gün sonra: Totalde 8.72 reyting 21.00 share ile birinci olmuş. AB'de 7.47 reyting 18,14 share ile yine ilk sırada yer almış. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney