nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KADIN DİZİSİ 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
KADIN DİZİSİ 1.BÖLÜM

KADIN DİZİSİ 1.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Başrollerini Özge Özpirinççi, Caner Cindoruk ve Bennu Yıldırımlar’ın paylaştığı Kadın dizisi bu akşam başladı. İddialı yapımın birinci bölümünü nasıl bulduk?

-Kadın dizisinin konusu kısaca şöyle;

“Kadın”, hayatın içinde iki çocuğunun ağırlığını ve sevgisini yüreğinde coşkuyla taşıyan, onları fakirliğin ve yaşam mücadelesinin içinde güldürmeyi ve hayatın zorluklarına kendini siper ederek korumayı başaran bir annenin, Bahar’ın öyküsü. Annesi tarafından sekiz yaşındayken terk edilen Bahar, daha sonra babaannesini ve babasını da kaybeder ve hayatta yapayalnız olduğunu düşündüğü günlerde delicesine bir aşkla bağlandığı Sarp’la tanışır. Ancak mutlu bir evliliğin ve iki çocuğun ardından beklenmedik şekilde hayatını kaybeden Sarp, Bahar’ın geçmişe borcu ve bağlantısı olmuştur. Onun anıları, onunla yaşadıklarını her gün yeniden yaşamakta ve kalbini başka birine kapatmıştır. Ancak onu sekiz yaşında terk eden annesinin ve ailesinin hayatına yeniden girişi, taşınmak zorunda olduğu yeni mahallesi onun önünde beklenmedik kapılar açacaktır. Kadın, yaşam mücadelesini sırtlamış kadınların hayatlarını sade bir gerçeklikle ekrana taşıyor.

-Bir uyarlama yapım olan Kadın dizisi kötü başladı iyi bitti. Yeni bölümlerin daha da iyi olacağından şüphemiz yok. 

-Kadın dizisi ilk bir saat inandırıcılıktan uzaktı. Bu zaman diliminde vurucu sahnelere pek rastlamadık ve Özge Özpirinçi’nin canlandırdığı Bahar karakterine pek inanmadık. Sarp’la Bahar’ın bize flashbacklerle sunulan aşkı da ilgi çekici olmaktan uzaktı.

-Kadın dizisi Bahar’ın yardım parası başvurusu için gittiği kaymakamlıkta görevli memurdan para istemek zorunda kaldığı sahne ile bizi içine almaya başladı. Bu sahne ile birlikte Özpirinççi’nin canlandırdığı Bahar karakteri adeta dirildi. Bu sahnenin sonrasındaki süreç daha akıcıydı. Bahar’ın çocuklarına Sarp’ı özlediğini söylediği sahne dizinin bizce bir diğer vurucu sahnesiydi. Ancak böyle güçlü sahnelerin sayısı birinci bölümde daha fazla olmalıydı. Kadın dizisi klasik yerli dizilerimizde çok kanıksadığımız bir tecavüz sahnesiyle son buldu. Keşke daha yaratıcı bir sahneyle bitseydi. Buna karşın iddialı dizide bizi sürprizler bekliyor :)

-Dizinin bütününe bakarsak Kadın dizisinin ilk bölümdeki avantajı hikayenin pek dağılmamasıydı. Bu senaryonun ciddi bir artısıydı.Bahar’ın çocuklarını canlandıran minik oyuncular oldukça başarılıydı. Feyyaz Duman ve usta aktör Şerif Erol da kısa rollerinde gayet iyiydiler. Bu arada dizinin müzikleri de hiç fena değildi.

-Kadın dizisinin izleyiciyi salya sümük ağlatmaya çok yatkın bir hikayesi var. Tecavüz! sahnesindeki gibi iç karartıcı bir havaya bürünmeden duygu yüklü sahnelerin sayısı biraz daha artarsa dizi tam kıvamını bulacaktır.

Bir gün sonra: Total'de 5.67 reyting 13.33 share ile 2.olmuş. AB'de 5.3 reyting 13.29 share ile 4.sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney