nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KARA EKMEK 1.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
KARA EKMEK 1.BÖLÜM

"KARA EKMEK" DİZİSİ 1.BÖLÜM

 TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-“Kara Ekmek” dizisi birinci bölümü itibarıyla iyi bir başlangıç yaptı. İddialı yapım "başarılı" bir ilk bölüm senaryosuna sahipti.

-Beğenelim beğenmeyelim Kara Ekmek’te Paramparça ve Kocamın Ailesi dizilerinde olduğu gibi gazetelerin üçüncü sayfalarında görebileceğimiz tarzda bir hikaye var. Yerli senaryolarda konu bütünlüğünün bile belli bir izlenme payını güvence altına aldığını biliyoruz artık. “Kara Ekmek”  yan yollara girmeden ve zayıf sahnelerle uzun uzun karakter tanıtma telaşına düşmeden  konsantre bir senaryo izletti bize.

-Biz totallerin sevdiği türde “dişli” bir baş karakter var dizide. Adı Asiye. (Özlem Yılmaz) Ne abartılı derecede iyi ne de abartılı derecede kötü!  Ve senaryo “dramatik ironi” dediğimiz teknikten yararlanacak. “Dramatik İroni” seyircinin karakterlerden daha çok şey bilmesi demek. Bu hikayede de Asiye’nin varlıklı insanları parmağında oynatmasına onun suçunu bilerek tanıklık edeceğiz. Fakat aynı zamanda Asiye’nin üvey annesi de Asiye’ye ayak bağı olacak. Senaryo denklem olarak oldukça başarılı.

-Bölümün öne çıkan sahnelerine gelirsek; Asiye’nin kuaförde atarlandığı sahne başarılıydı. Karakter tanıtımı yapılan bir sahne karakterin “çarpıcı” bir özelliği varsa dikkat çekiyor. Bu sahne de Asiye karakterinin “gözü kara” biri olduğunu göstererek onunla bağ kurmamızı sağladı. Bu sahne dışında Asiye’nin sevgilisini bıçakladığı sahne ve Salim’in (Altan Erkekli) kızının ölüm haberini aldığı sekans etkileyiciydi.

-İzlediğimiz bölümün, senaryo ekibinin henüz ısınma turu olduğunu da göz önünde bulundurursak Kara Ekmek’in istikbaliyle ilgili iyi sinyaller verdiğini söyleyebiliriz. 

Bir gün sonra: Total'de 3.43 reyting 7.99 share ile 16.olmuş. AB'de 2.95 reyting 7.62 share ile 12. sırada yer almış.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney