nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KARA EKMEK 11.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
KARA EKMEK 11.BÖLÜM

"KARA EKMEK" DİZİSİ

 11.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Bizce bir tür "Kara Komedi" olan Kara Ekmek bize bu gece neredeyse ideal tempoda bir bölüm izletti. Dizinin ritminin bir başka başarılı dizi Paramparça’ya yaklaştığını söyleyebiliriz. Bu tempo önümüzdeki bölümlerde asla düşmemeli. Kara Ekmek’e özenebileceğimiz, derdimizi kederimizi unutturacak bir aşk lazım. O zaman iddialı yapım tadından yenmeyecek bir dizi olacak. Biz bu dizinin zirveye oynayabilecek bir potansiyel taşıdığını düşünüyoruz.  

-Yalının ananesi melek yüzlü Semra Hanım’dan tam bir “psikopat” çıktı. Bu senaryoda müthiş bir devinim yarattı. Senaryo grubunu bu çarpıcı sürprizden dolayı kutluyoruz. Semra Hanım bizce efsane olabilecek bir tip ve karakter. Semra'nın Asiye'ye karşı hiç bir şey yokmuş gibi davrandığı sahnenin eşine az rastlanır kalitede bir sahne olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada Seda’nın öldürülmesini de son derece yerinde bulduk. Asiye’nin eski nişanlısından da kurtulursak ya da bu karakterde revizyona gidilirse dizi iyice sağlam bir zemine oturacak.

-Dizinin bizi en çok çarpan sahnesine gelirsek Taylan’la Hale’nin boşanma sahnesi oldukça başarılıydı. Hale’yi canlandıran Başak Daşman harikalar yaratıyor bu dizide. Pervin’i canlandıran Gülçin Santırcıoğlu’nun ise oyunculuğunu bu hafta biraz dengelediğini gördük. Senaryoya da paralel olarak Pervin karakteri biraz şapşallaşırsa onu izlemek bizim için daha keyifli olacak. Bu karakterin mayası sağlam.

- Bu bölümle ilgili eleştirilerimize gelirsek Kara Ekmek’te Altan Erkekli’nin canlandırdığı “baba” karakterine, babanneye ve hatta Pervin’e ana hikayeye doğrudan etki eden hikayeler lazım bizce. Bu karakterlerin sahneleri dizinin ana meselesinden kopuk olunca dizinin ritmi düşüyor.  Altan Erkekli’nin fevkalade canlandırdığı “Salim” karakterinde “olumlu” bir dönüşüm bekliyoruz. Salim bizce kızının ölümüyle ilgili bir vicdani hesaplaşma içine girmeli ve Pervin’e resti çekmeli artık. Bizim Salim’den beklediğimiz bu…

-Kara Ekmek'in onbirinci bölümü güçlü bir finalle son buldu. Azrail'in kollarında bayılan Asiye'nin nasıl kurtulacağını çok merak ediyoruz. 

 

Bir gün sonra: Total'de 4.00 reyting 10.09 share ile 4.olmuş. AB'de 4.32 reyting 10.45 share ile yine 4.sırada yer almış. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney