nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KARA EKMEK 3.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
KARA EKMEK 3.BÖLÜM

KARA EKMEK 3.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Kara Ekmek sezonun iyi dizilerinden biri. Ama bu nedense izlenme oranlarına pek yansımadı bu zamana kadar :) Bunun bizim tespit edebildiğimiz ve edemediğimiz sebepleri var :)

-Birincisi Kara Ekmek’in seyirci kitlesiyle Karagül’ün kitlesi kesişiyor. Karagül doludizgin yoluna devam ediyor. Geçen sezon olduğu gibi bu sezonun da en çok izlenen dizilerinden biri.

-Diziden kaynaklanan handikaplara gelirsek aşk meselesine yeni yeni girebiliyoruz. (Tam da girmiş değiliz) Sonradan olacaklarla ilgili imalar da yeterince güçlü yapılmadı. Bu konuda ele geçen fırsatlar da senaryoda iyi kullanılamıyor. Mine’yle Ali’nin ayrılması bomba bir olaydı ve sonrasında sevdiğimiz bu iki karakterin acılarına yoğunlaşılabilirdi. Fakat ışık hızıyla geçti bu mesele. Aşk yoksa senaristler için iş çok zorlaşıyor. Bir de yakışıklı adam yok diye şikayet edenler var. Yoruma açık! Ve sanki dizi görsel olarak geçmiş yıllarda çekilmiş gibi duruyor. Ama bu reji meselesi izlenme oranlarına ne kadar etki ediyor bilemiyoruz. Bu çok anladığımız bir konu değil. Yöneticilerimiz ve yapımcılarımız reji meselesini bizden çok daha iyi etüt edeceklerdir. 

-Asiye  hayatın içinden bir karakter. Hem aptal hem akıllı. Bu zamana kadar olan hayat tecrübesine göre şekillenmiş bir dünya görüşü var. Asiye dizinin baş karakteri ama senaristler karakteri yüceltmiyor.  Rol model olarak belirledikleri karakter kardeşi Mine.  Mine üzerinden vuruyorlar Asiye’ye. Asiye zaman içinde evrilecek.  Erdemli bir insana dönüşecek. Bu kez geçmiş günahlarını silme şansı olmayacak ve arada sıkışıp kalacak.  Bu hikayenin sonu Asiye için iyi bitmeyecek. Ama bir yandan da acıyacağız ona. Kötü biten hikayenin sonunda yine de aşkı gerçek anlamda tatmış olmaka teselli bulacak. Bu kez düşünecek: "Geçmişe dönsem yine aynı şeyleri yapar mıydım?" Tabi bunlar sadece bizim hissettiklerimiz :)

-Bu bölümden aklımızda kalanlara gelirsek; dizinin ikinci yarısı daha duyguluydu. Ah senaristler böyle iyi bir projede asıl amaçlarının izleyicide duygu yaratmak olduğunu unutmasalar. Asiye’yle Taylan’ın kafede sohbet ettiği sahne basit ama senaryonun yol haritası açısından kritik bir sahneydi  Asiye’ye hazırlıksız olduğu bir yerden darbe vurdu Taylan. Deli Asiye’nin gemisi beklemediği bir yerden su almaya başlayacak artık. Mine’yle Ali’nin ayrıldığı sahne içimizi cız ettirdi. Asiye’nin Pervin’i patronuyla yakaladığı sahne eğlenceliydi. Bir de Pervin’in “Hürrem gibi kadınım” dediği sahnede kahkahayı patlattık. 

 

Bir gün sonra: Total'de 4.38 reyting, 10.38 share'le 10.olmuş. AB'de 3.98 reyting 10.68 share'le 7.sırada yer almış. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney