nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KARA EKMEK 8.BÖLÜM Senaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
KARA EKMEK 8.BÖLÜM

"KARA EKMEK" DİZİSİ

  8.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Kara Ekmek’in bu gece belki de en iyi bölümünü izledik. Senaryo öncekilerden daha konsantreydi. Bizce fenomen olma yolunda ilerleyen Asiye karakteri bizi fazlasıyla eğlendirdi. Şantajcı Seda’nın sonunda boğazına bıçağı dayayarak ondan beklediğimiz “gerçekçi” reaksiyonu verdi. Kara Ekmek sit-com değil. Kara Ekmek zirveye oynamak için izleyicide güçlü duygular uyandırmak zorunda.

-Kara Ekmek’te bu gece iki sahnede çok duygulandık. Birincisi Asiye’nin babasıyla karşılaştığı ve babannesinin yaptığı pilavı yediği sahneydi. O sahnede pilavın tadı ağzımıza geldi, boğazımız düğümlendi. İkinci sahne ise finalde Taylan’ın Mine’ye evlilik teklif etmesiyle Asiye’nin gözyaşlarına boğulduğu sahneydi. Yıllarca oynadığı dizilerde mütemadiyen ağlatılan Özlem Yılmaz böyle kırk yılda bir ağladığında bizi daha çok çarpıyor. Özlem Yılmaz Asiye karakterini o kadar kanlı canlı oynuyor ki oynarken gerçekten eğlendiğini hissediyoruz. Bizce Özlem Yılmaz için Asiye karakteri her zaman farklı bir yerde olacak…

-Asiye oturduğu yalıyı üstüne geçirebilecek kadar zeki. Ama Taylan’ı kardeşi Mine’den uzaklaştırmakta bir o kadar çaresiz. İşte böyle çelişkiler ilginçleştiriyor karakterleri. Senaryo grubunu Asiye karakterindeki yaratıcılıklarından ötürü Nefes Senaryo olarak çok kıskandık!  Fakat biz Asiye’nin karşısına Taylan’dan daha yakışıklı bir erkek çıkmasını bekliyoruz. Bu kişi Taylan’ın yakın bir dostu olabilir. Asiye bencillik yaparak kardeşini Taylan’dan uzaklaştırmak için yine çaba sarf edebilir.  Fakat gerçek aşkı bu adamda bulabilir. Bu sürpriz Taylan’ın Asiyle’yle ilgili duygularını da ters yüz edebilir diye düşünüyoruz. Böyle bir erkek bizce lazım diziye.

-Bu zamana kadar yazmakta geciktiğimiz müthiş bir oyuncu var Kara Ekmek’te. Hale karakterini canlandıran Başak Daşman. Başak Daşman Hale’yi o kadar duru ve o kadar asil canlandırıyor ki ekranın içine elimizi sokup ona “üzülme” demek geliyor içimizden. Belli ki gerçekte de naif ve kırılgan bir insan. Biz Hale’yle Mine arasında yaş konusu dışında Mine lehine bir artı göremiyoruz. Taylan’ın vardır bir bildiği :) Paramparça dizisinde Ebru Özkan’ın canlandırdığı Dilara karakterine onun kadar yakışacak  bir oyuncu varsa o Başak Daşman’dır bizce.

-Pervin Ali’ye aşkı konusunda ters manyel yaparak bize şaşırdığımız ve keyif aldığımız bir sahne izletti. Fakat oyunculuğunu çok beğendiğimiz Gülçin Santırcıoğlu’nun dik ve sabit ses tonu bizi rahatsız ediyor artık. Karakterde de bizi huzursuz eden bir şeyler var fakat bunun tam adını koyamıyoruz. Belki  Pervin’in kocasından orantısız istekleri. Belki kayınvalidesine olabilecek en klişe biçimde davranması. Pervin Ali’ye yaptığı gibi kayınvalidesine de ters manyel yapabilir. Pervin yeterince doğal değil. Senaryo grubu düşünüp bunun cevabını bulacaktır.

-8.bölüm dizinin bu zamana kadar izlediğimiz en lezzetli bölümüydü. Ama senaryo grubunun daha fazlasını yapabileceğini biliyoruz. Emeği geçen herkesin eline sağlık :)

Bir gün sonra: Total'de 4.66 reyting 11.31 share ile 4.olmuş. AB'de 4.42 reyting 11.03 share ile 7.olmuş. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney