nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KARA SEVDA 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
KARA SEVDA 1.BÖLÜM

"KARA SEVDA" DİZİSİ 1.BÖLÜM

 TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Başrollerini Burak Özçivit ve Neslihan Atagül'ün paylaştığı, aylardır merakla beklediğimiz "Kara Sevda" dizisi başladı.  Birinci bölümü nasıl bulduk? 


-"Kara Sevda" dizisi henüz ikinci dakikada aşk meselesine girerek etkili bir başlangıç yaptı. Son çeyreğe kadar da senaryoda her şey kıvamında gitti diyelim. Kemal'in  Nihan'ı boğulmaktan kurtarması romantik komedi türüne uygun bir şekilde biraz yüzeysel geçmiş olsa da buna fazla takılmadık. Bu zaman diliminde çok çarpıcı sahneler izlememekle birlikte ilgimiz pek dağılmadı. Oyunculuklar yine Star TV'de yayınlanan "Hatırla Gönül" dizisinin çok gerisindeydi. Ancak bu, dizinin izlenme oranlarına pek etki etmeyecektir. (Bu arada "Hatırla Gönül" dizindeki oyunculuk kalitesini  bu zamana kadar izlediğimiz en iyi birinci bölümler arasına koyabiliriz.) Kara Sevda dizisinde ise en çok beğendiğimiz oyuncu maden kazasından sonra röportaj yapan muhabirdi. Muhabiri canlandıran oyuncunun rolü pek uzun değildi fakat bu hanımefendinin bu zamana kadar izlediğimiz en iyi yeri dizi-film muhabiri olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Dizide en çok beğendiğimiz oyuncunun muhabir hanımefendi olması iyi bir şey mi kötü bir şey mi yoruma açık. 


-Dizinin son çeyreğine girerken sanki dizinin freni patladı. Nihan'ın kardeşinin cinayeti çok hızlı geçti. Ne olduğunu pek anlamadık. Sonra üst üste zaman atlamaları oldu. Bölümün sonunda dizinin kendisini değil de özetini izlemiş gibi bir durumla karşılaştık ve Kemal maden sahibi Hakkı Bey'in sağ koluydu artık. Nihan'ın Emir'le evlendiğini diyaloglardan anladık. Ancak bu doğru bir yol değildi. Bu çiftin düğününü görmeliydik. 


-Kemal'in kız kardeşinin Nihan'la kankaya bağladığını anladık. Ne zaman tanıştılar, bu dostluk nasıl oluştu? İzleyici olarak gelişimini gözümüzle görmediğimiz durumlara inanmakta zorluk çekiyoruz. Dizinin finalinde ise artık Kemal ihalelere girmeye başlamıştı. Fakat bu bizi ikna edici bir şekilde gelişmedi. 


 -Emir karakterini doğal bulmadık. Kemal'in Nihan'ın hayatını iki kez kurtarması fazla zorlama olmuştu. Kemal'in, yanına tabiri münasipse beş karış suratla gelen Nihan'a kız ağlarken yüzüğü çıkarıp evlenme teklifi etmesi bize eski Türk filmlerini hatırlattı. 


-"Kara Sevda"yı oyuncu kadrosu ve senaryonun sıcaklığından dolayı bu akşam fazla  sıkılmadan izledik. Birkaç hafta da sıkılmayacağımızı sanıyoruz. Ancak birinci bölümü baz alırsak  "Kara Sevda" birkaç hafta sonra zorlanmaya başlayacaktır. Çünkü hikayenin senaryolaştırılmasında pürüzler gördük ve senaryoda duygular bize yeterince geçmedi. 


-Kara Sevda, çok orjinal bulmamakla birlikte mühendisliğinin iyi olduğunu düşündüğümüz hikayesiyle çarşamba akşamları zirveyi tekeline alabilirdi. Ancak biz diziden çok umutlu değiliz.

-Önümüzdeki hafta ikinci bölümü izleyip diziyi yeniden değerlendirmeye çalışacağız. İkinci bölümde dizinin kaderi belli olacaktır diye düşünüyoruz.

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney