nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KARA SEVDA 2.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
KARA SEVDA 2.BÖLÜM

"KARA SEVDA" DİZİSİ 2.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-Başrollerini Burak Özçivit ve Neslihan Atagül'ün paylaştığı Kara Sevda'nın ikinci bölümünü nasıl bulduk?

-Geçen hafta Kara Sevda’yla ilgili birkaç hafta sonrası için endişelerimiz olduğunu söylemiştik. Bu akşamki bölümden sonra dizinin akıbetinin belli olacağını ifade etmiştik. Bu bölüme baktığımızda Kara Sevda’nın ikinci bölüm senaryosunda birinci bölüme göre bir gerileme olduğunu görüyoruz.  “Kara Sevda” dizisi bizce bu gece kaderini belli etti. Biz dizinin çarşamba günleri zirveye yerleşmesini zor görüyoruz.

-Bu akşam Kara Sevda’nın ikinci bölümünü uzun uzun yorumlamayacağız. Ancak ikinci bölüm sorunlarının temel olarak birinci bölümde çok hızlı gelişen ve bizi ikna etmeyen olaylardan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bunun dışında dizinin karakter tasarımlarında bizim açımızdan ciddi problemler var ve başta Kemal’in ailesi bize inandırıcı gelmiyor. Bize sıcak gelmeyen ailede “Baba”dan “Ağabey”e bütün aile bireylerinde gerçekçilik sorunları sözkonusu. 

-Flashback’te gelinlikle Zerrin Tekindor’u “İkinizden de Nefret Ediyorum” diye bağırırken adeta bir Türk filmi parodisi izliyormuş gibi hissettik. Nihan’ın babasının, Zerrin Tekindor’un canlandırdığı karakterin yaşadığı konağın altına geldiği sahneyle klişenin dibine vuran dizi,      -senaryosuyla-  istikbali konusunda karamsar duygular uyandırdı. 

Bir gün sonra: Total'de 6.76 reyting 16.39 share ile 2.olmuş. AB'de 6.15 reyting 14.10 share ile 3.olmuş. 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney