nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KARDEŞ ÇOCUKLARISenaryorum Puanı: 5 üzerinden 4
KARDEŞ ÇOCUKLARI

KARDEŞ ÇOCUKLARI DİZİSİ 1.BÖLÜM

TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

Genel Müdürlüğünü Usta televizyoncu Çağatay Önal’ın yaptığı Star TV başarılı yapımlarla parlamaya devam ediyor.

 “ Evlatlar annelerin sınavıdır, hayaller de hayatların sınavıdır ” sloganıyla yayınlanmaya başlayan Kardeş Çocukları dizisinin yönetmen koltuğunda Faruk Teber otururken, senaryosunu da Sırma Yanık üstlenmiş.

Kardeş çocukları ilk bölümüyle gelecek haftalar için bizlere iyi sinyaller verdi.

“Kardeş Çocukları” dizisinin konusu kısaca şöyle;

Dizide; " Umay ve Ümran adında iki kardeşin uzun yıllar ayrı kaldıktan sonra ilginç tesadüfler ile yeniden yollarının kesişmesinin hikayesi anlatılmakta.

Ümran’ın gençlik aşkı Yıldırım ilerleyen yıllar içinde ünlü bir Kardiyoloji Profesörü olmuştur. Ümran’ın kız kardeşi Umay  ise köy hayatından kaçıp, kimlik bilgilerini değiştirip, Refik  isimli zengin bir mimarla evlenmiş ve Hayal isminde bir kız çocuğuna sahip olmuştur. Refik’in kız kardeşi ve manevi babalık yaptığı Volkan,  Umay’ın yeni yaşamında aslında hiç de hoşlanmadığı karakterlerdir.

Ümran’ın şiddet yanlısı kocası Çetin, hem Ümran’a, hem de kızı Hayat’a yaşamı zindan etmektedir. Manevi ve fiziksel şiddetin çok yoğun yaşandığı bir günün ardından gelişen olaylar neticesinde sadece yıllar sonra hayatları kesişen Ümran ve Umay değil, Hayal ve Hayat’ da en büyük sınavlarını vermeye başlayacaklardır."

Bu akşam görücüye çıkan Kardeş Çocukları dizisi ile ilgili görüşlerimizi aktaracak olursak; dizinin yaklaşık ilk on dakikası bizde karamsar duygular uyandırdı ve devamını aynı duygularla mı izleyeceğiz endişesine kapıldık.

Mağdur ve acılı anne rollerinin hakkını fazlasıyla veren Ayça Bingöl sayesinde ilerleyen dakikalarda o duygu yerini meraklı bir beklentiye bırakınca bizde rahatladık. Kötü kalpli ve acımasız babanın eşine ve bir genç kıza yaptığı zulmü yüreğimiz acıyarak izlerken mümkün olsa Hayat’ı kapatıldığı kömürlükten kurtarmaya gidecektik.  

Mağdur bir anne kızın perişan yaşamları Nur Fettahoğlu’nun soğuk, zengin, kibirli yaşantısıyla öylesine güzel çarpıştı ki ilk bölümün sonu geldiğinde açıkçası üzüldük.

Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan Mehmet Aslantuğ, Ayça Bingöl, Furkan Andıç , Nur Fettahoğlu, Murat Daltaban, Afra Saraçoğlu, Alara Turan canlandırdıkları roller için oldukça doğru isimler olmuşlar. Oyuncuları performansları için ayrıca alkışlıyoruz.

Kardeş Çocukları dizisinde kadına, çocuğa şiddet ve zengin, yoksul yaşamlar konusu öylesine iyi bir dozda işlenmiş ve canlandırılmış ki ilerleyen bölümlerde bu dizinin müptelası olmamak mümkün değil.

Star TV’nin başarılı kaptanı Çağatay Önal’a izleyiciyi böylesi güzel bir kadro ve kaliteli bir yapımla buluşturduğu için ayrıca teşekkür ederiz.

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney