nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KERTENKELE 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
KERTENKELE 1.BÖLÜM

"KERTENKELE" DİZİSİ

1.BÖLÜM TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

-Yine 60-70 dakika ana meseleye giremeyen bir yapım izledik. Kertenkele konuya daha seri girebilseydi özellikle muhafazakar izleyiciyi kendine çekerek bu gece daha başarılı bir görüntü verebilirdi.

"Kertenkele" dizisi iyi yazılmamış senaryosu ve yeterince sevimli olmayan baş kahramanıyla bu gece iyi bir başlangıç yapamadı. Kiraz Mevsimi ve Güllerin Savaşı dizileriyle rekabet edebilecek kadar zevk vermedi bizlere. Hemen hemen "Diğer Yarım" dizisinin standartlarında bir yapım izledik bu akşam.

-Kertenkele'nin kadın izleyiciye mesafeli bir senaryosu var. Özellikle 20 yaş civarı genç bayan izleyicinin reytinglere büyük katkısı oluyor. Senaryoda bu biraz göz ardı edilmiş. Böyle bir durumda tabiri münasip ise erkek izleyiciyi ekrana mıhlayacak bir dizi yapma zorunluluğu doğuyor. Ne yazık ki böyle bir senaryo izleyemedik.

-"Kertenkele"nin tarzından dolayı muhakkak şahsına münhasır  bir takipçi kitlesi olacaktır. (Zaten dizi meşhur bir İran filminden uyarlama.) Fakat iddialı yapım bu geceki görüntüsü ile biz total izleyiciyi pek içine alamadı. 

Bir gün sonra: Total'de 4.33 reyting 11.23 share ile 5. olmuş. AB'de 3.25 reyting 9.26 share ile 7.sırada yer almış.

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney