nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KİRALIK AŞK 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
KİRALIK AŞK 1.BÖLÜM

"KİRALIK AŞK" DİZİSİ 1.BÖLÜM

 TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ 

-"Kiralık Aşk" dizisi birinci bölümü itibarıyla Show TV'deki Acil Aşk Aranıyor dizisinden daha iyi görünürken Fox TV'de yayınlanan Aşk Yeniden dizisi kadar çarpmadı bizi. Dizinin başrolü Defne karakterini canlandıran Elçin Sangu'ya kanımız ısındı. 

-İddialı dizi dağınık sahnelerle başladı. Dizinin ilk on dakikasında Defne'nin dış sesini duyduktan sonra bir süre Defne'yi görmemek diziye adapte olmamızı engelledi. Bu araya yerleştirilmiş sahneler yeterince çarpıcı değildi.

-İleriki dakikalarda sürekli zihnimiz Aşk Yeniden dizisine gitti. Nergis Kumbasar'ın canlanırdığı Neriman karakteri Aşk Yeniden dizisindeki kayınvalidenin zayıf bir kopyası gibiydi. Bu arada Defne'nin karakterini iyi anlayamadık. Defne'nin abisinin tefeciyle meselesi de realizmden uzak tamamen absürt bir şekilde işlendi. Bir senaryo "absürt"ten yararlanıyorsa o sahnelerin daha komik olmasını bekliyoruz.

-Nergis Kumbasar'ın canlandırdığı Neriman karakteri Defne'yi ikna ettikten sonra senaryo ivme kazandı. Defne'deki değişim başarılıydı. Bu dakikadan sonra hikaye daha sıcak ve daha eğlenci bir hal aldı.

-"Kiralık Aşk" dizisinde "Aşk Yeniden" dizisine göre karakterizasyon ve espri kalitesi geride.  Komik olması için yerleştirilmiş karakterlerin bizce daha komik olmaları gerekiyor. Ancak bundan Neriman'ın göz seyirmesi vb. türükleri asla kast etmiyoruz.   

-Biz "Kiralık Aşk dizisinin yaz döneminde reyting sıralamasında çok aşağılara düşmeyeceğini düşünüyoruz. Ancak "Kiralık Aşk" dizisinin gerçek anlamda başarılı kabul edilebilmesi için senaryo kalitesi birinci bölümün üzerine çıkmalı. Bizce tabi. 

-Bu arada Aydilge'nin sesi "romantik komedi" müziklerine çok yakışıyor ve "Kiralık Aşk"ın müziklerini çok başarılı bulduk.

-Kiralık Aşk'ın ikinci bölümünü heyecanla bekliyoruz.

 

Bir Gün Sonra: Total'de 5.04 reyting 13.78 share ile 2.olmuş. AB'de 3.62 reyting 10.26 share ile 6. sırada yer almış. 

 

 

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney