nefessenaryo.com
E-posta: info@nefessenaryo.com
Reytingler açıklanmadan senaryo yorumu sadece nefessenaryo.com'da!
Senaryorum » KIRGIN ÇİÇEKLER 1.BÖLÜMSenaryorum Puanı: 5 üzerinden 3
KIRGIN ÇİÇEKLER 1.BÖLÜM

"KIRGIN ÇİÇEKLER" DİZİSİ 1.BÖLÜM 

 TOTAL İZLEYİCİ GÖRÜŞÜ

  - Kırgın Çiçekler'in iyi bir konusu var. Fakat bir birinci bölüm bizce böyle yazılmamalı. Bu açıdan "Kırgın Çiçekler" dizisinin birinci bölümü okullarda sinema öğrencilerine ders olarak okutulabilir. "Kırgın Çiçekler" dizisinin sahne sıralamasının dışında diyalogları ve karakter tasarımlarını da kalitesiz bulduk. Birinci bölüme göre konuşuyoruz elbette. Haftaya dizi daha iyi olur onu da yazarız. 

-Biliyorsunuz biz dizileri senaristin vs'nin adına, daha önce yaptığı işlere göre değerlendirmiyoruz. Açıkçası öyle diziler ekranlarımızı işgal ediyor ki (bu dizilerin reytingi önemli değil) radyo-televizyon ve sinema öğrencilerinin ellerinde izlediklerimizden daha ilginç daha eli yüzü düzgün senaryolar var. Bu insanlar bu senaryolarını ulaştıracak yapımcı bulamıyorlar. Gerçekten yazık.    

-Bu geceki senaryoyu biraz irdeleyelim: "Kırgın Çiçekler" dizisi bir taciz sahnesiyle başladı. Daha ilginç olabilecek bu sahne bizi fazla çarpmadı. Bir süre Eylül'ün sahnelerini dikkatlice izledik. Sonrasında dizinin kasvetli "dram"ı bize ağır gelmeye başladı. İzleyiciyi duygulandırmaktan çok duygu sömürüsü yaptığı çok belli olan sahneler tadımızı kaçırdı. Ardından karakterleri tanıtma maksatlı yazılmış cansız sahnelerle ilgimiz daha da dağıldı.

-Kız Yurdu'nun Müdür Yardımcısı Feride'nin (İpek Karapınar) karakteri ve bütün sahneleri klişe olduğu gibi Toprak'la (Özgür Çevik) tanışma sahneleri de yavandı. Hele Feride'nin aldatılma sahnesini bölümün en klişe sahnesi ilan edebiliriz.  

-Dizide en çok ilgimizi çeken sahne iflas eden zengin baba'nın intihar edecekken gelen karısını yanlışlıkla vurduktan sonra kendisini öldürmesiydi. Anne babasını kaybeden genç kızın cenazedeki hali ve Kız Yurdu'na gitmek zorunda kalması çarpıcıydı. 

-Biz daha neşeli ve daha sıcak hikayeler izlemek istediğimiz yaz döneminde açıkçası özensiz yazılmış bir dram görüntüsündeki Kırgın Çiçekler'i izlerken zorlandık. Yeterince emek verilmediği çok belli olan dizilerden parlak sonuçlar beklemek hayalcilik değil de nedir? Kırgın Çiçekler'in senaristlerine çok kırgınız.

 

 Bir Gün Sonra: Total'de 3.48 reyting 10.78 share ile 3.olmuş. AB'de 2.12 reyting 7.01 share ile 11.sırada yer almış.  

 

© 2014 Nefes Senaryo. Tüm hakları saklıdır.Powered By Eren Özgüney